Bakan Eroğlu: Vatandaşlarımız endişe etmesin sularını kullansın

ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, içme suyu ihtiyacının karşılandığı barajlarda doluluk oranını yüzde 60 olduğunu belirterek, "Herhangi bir sıkıntı yok. Sulama için çok sayıda gölet yaptık. Onlar...

Haberler 04.03.2016, 15:27
Bakan Eroğlu: Vatandaşlarımız endişe etmesin sularını kullansın
ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, içme suyu ihtiyacının karşılandığı barajlarda doluluk oranını yüzde 60 olduğunu belirterek, "Herhangi bir sıkıntı yok. Sulama için çok sayıda gölet yaptık. Onlar vatandaşın hizmetine sunuldu. Vatandaşımız endişe etmesin. Rahat olsun. Sularını kullansın" dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, çeşitli ziyaretlerde bulunup toplu temel atma ve açılış törenine katılmak üzere Çorum’a geldi. Bakan Eroğlu, ilk olarak Çorum Valisi Ahmet Kara’yı makamında ziyaret etti. Bir süre Vali Kara ile görüşen Bakan Eroğlu, ziyaret sonrasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda basın mensuplarının sorularına da cevap verdi.

Bir basın mensubunun kuraklık riski ve tedbirler ile ilgili sorusu üzerine Bakan Eroğlu, içme suyu ihtiyacının karşılandığı barajlarda doluluk oranını yüzde 60 olduğunu belirterek, "Herhangi bir sıkıntı yok. Sulama için çok sayıda gölet yaptık. Onlar vatandaşın hizmetine sunuldu. 2014 yılında çok büyük kuraklık vardı. Nasıl aşmışsak İzmir gibi, İstanbul gibi, Çorum gibi bütün illere su vermişsek bu sene de su vereceğiz" diyerek sözlerine şöyle devam etti:

"Vatandaşımız endişe etmesin. Rahat olsun. Sularını kullansın. Onlar için bir sıkıntı varsa biz düşünelim. Bir sıkıntı yok. Merak etmesinler. 2014 yılında da söyledim 100 yıllık kuraklık var. Herkes barajların su seviyesini ölçüyordu. A, B, C planlarımız var. Şu an A planımıza geçmedik. Normaldeyiz. Mayıs ayında bütün Türkiye ile alakalı çalışma yapacağız."

Bakan Eroğlu, yaz döneminde çok yüksek sıcaklıkların beklendiğine yönelik bir soru üzerine ise "Sıcaklık 50 derecenin üzerine çıkacak diye bir şey yok. Bugün Çorum'daki aşağı yukarı 3 aylık 2050-2060 yılına kadar önümüzdeki yüzyıla kadar sıcaklık ne olacak göreceğiz. Sıcaklık 50 dereceye çıkacak diye bir şey yok. Bazı bölgelerde istisnai olarak çıkabilir. Bu yıl bir miktar kurak geçiyor. Biz tedbirimizi aldık" diye konuştu. Bakan Eroğlu basın toplantısının sonrasında Ulu Cami’ye giderek Cuma namazı kıldı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@