Bakan Çelik'den Yüksekdağ'a Yanıt: Tehditle Oy Toplama Diye Bir Yol Yok Demokraside

ANKARA(ANKA)-Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, HDP EŞ Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın “HDP barajı geçemezse kaos olur” açıklamalarına, “Önemli olan milletin onayını almaktır. Aksi halde tehditle oy toplama diye bir yol yok

Haberler 19.04.2015, 16:57
Bakan Çelik'den Yüksekdağ'a Yanıt: Tehditle Oy Toplama Diye Bir Yol Yok Demokraside

ANKARA(ANKA)-Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, HDP EŞ Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın “HDP barajı geçemezse kaos olur” açıklamalarına, “Önemli olan milletin onayını almaktır. Aksi halde tehditle oy toplama diye bir yol yok demokraside” diyerek cevap verdi.

 

Bakan Çelik, HDP eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın HDP’nin barajı geçememesi halinde Türkiye’de kaos olacağı yönündeki açıklamalarına Twitter üzerinden cevap verdi.

Bakan Çelik, “Ne tür bir siyasettir bu? Sürekli tehdit üzerine kurulu. Siyasi parti dili değil bu. Siyasi parti olmak demek millet iradesine saygı demektir. Milletten oy almaya talip olursun. Yeterince oy verirse belli hedefe ulaşırsın. Yeterince oy vermezse hedefinden geri kalırsın” dedi.

Milletin her bir oyunun ve tercihinin kıymetli olduğuna işaret eden Çelik, “Yeterince oy alamamayı tehdit diliyle tanımlamak demokratik bir duruş değil. Demokrasi retoriği ile tehdit pratiği arasında salınan siyaset sonuç alamaz. Önemli olan milletin onayını almaktır. Aksi halde tehditle oy toplama diye bir yol yok demokraside” ifadelerini kullandı. (ANKA)

(OLÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@