Bakan Çelik: Uzaktan Kumandalı Savcı Ve Yargıç Örgütlenmesi

ANKARA (ANKA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, “İlk defa 27 Nisan’da bir Hükümet, muhtıra teşebbüsüne direndi. Böylece muhtıra, kağıt parçasına döndü” derken, şimdi de yargı içerisindeki “uzaktan kumandalı” savcı ve yarg

Haberler 27.04.2015, 13:25
Bakan Çelik: Uzaktan Kumandalı Savcı Ve Yargıç Örgütlenmesi

ANKARA (ANKA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, “İlk defa 27 Nisan’da bir Hükümet, muhtıra teşebbüsüne direndi. Böylece muhtıra, kağıt parçasına döndü” derken, şimdi de yargı içerisindeki “uzaktan kumandalı” savcı ve yargıç örgütlenmesi ile vesayetin başka boyutta devam ettirilmek istendiğini ifade etti. Bakan Çelik, CHP’nin bunlara destek vermek üzere seferber olduğunu da savunurak “CHP siyasi seçim kampanyası yerine uzaktan kumandalı yargı kampanyasına başladı” açıklamasında bulundu.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Bakan Çelik, “Bugün Hükümete karşı 27 Nisan’da verilen bildirinin yıldönümü. Bu bildiriyi yayınlayanlar bunu bir muhtıra olarak kurguladılar” dedi.

Ancak hükümetin dirayeti sayesinde muhtıra olarak kullanılan bildirinin sahiplerine iade edildiğini belirten Çelik, “Bu tutum demokrasi tarihimizde bir dönüm noktasıdır. İlk defa bir Hükümet, muhtıra teşebbüsüne direndi. Böylece muhtıra, kağıt parçasına döndü” ifadelerini kullandı.

Bakan Çelik, şunları kaydetti:

“Siyaseti muhtıralarla ya da yargı müdahaleleriyle kuşatma teşebbüsleri bu ülkeye en büyük zararı vermiştir. Halk iradesi üzerinde vesayet böyle kuruldu, devam ettirildi. Bunun her zaman değişik enstrümanları oldu. Şimdi de yargı içerisindeki ‘uzaktan kumandalı’ savcı ve yargıç örgütlenmesi ile vesayet başka boyutta devam ettirilmek isteniyor. Türkiye'nin varoluşuna karşı suikast girişimleri böyle kurgulanıyor. Milletine silah çeken bazı askeri bürokrasi yapılanmalarından bu millet çok çekti, şimdi de kalemini millete karşı kullanan bazı uzaktan kumandalı yargı bürokrasisi örgütlenmesi milli iradeyi tehdit ediyor. Uzaktan kumandalı yargıçlar, profesyonel bir psikolojik harp stratejisinin elemanları olarak hareket ediyor. Ve tabii bu ülkedeki her anormalliğin baş destekçisi CHP hemen bunlara destek vermek üzere seferber oluyor. Böylece CHP siyasi seçim kampanyası yerine uzaktan kumandalı yargı kampanyasına başladı. 27 Nisan muhtıra teşebbüsünün yıldönümünde başka teşebbüslere devam ediyor birileri. Demek ki demokrasi mücadelesinde yok hükmüne sokulacak daha çok vesayet adacığı var. 7 Haziran seçimlerinin vesayete karşı demokrasi bayramına dönüşmesi için çok sebep var.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@