Bakan Çavuşoğlu'ndan Bosna Ziyareti

ANKARA(ANKA) – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 29-30 Nisan tarihlerinde Bosna Hersek’e resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. Bosna-Hersek Dışişleri Bakanı Igor Crnadak’ın daveti &u

Haberler 29.04.2015, 11:26
Bakan Çavuşoğlu'ndan Bosna Ziyareti

ANKARA(ANKA) – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 29-30 Nisan tarihlerinde Bosna Hersek’e resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.

Bosna-Hersek Dışişleri Bakanı Igor Crnadak’ın daveti üzerine yapılacak ziyaret sırasında Çavuşoğlu, Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi üyeleri, Bakanlar Kurulu Başkanı ve Bosna-Hersek Parlamentosu Halklar Meclisi ile Temsilciler Meclisi Başkanlık Divanı üyeleriyle de biraraya gelecek

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, ziyaret sırasında yapılacak görüşmelerde ikili ilişkilerin tüm boyutları ele alınacak, mevcut ilişkilerinin daha ileri götürülmesi, ikili ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve Bosna-Hersek’e yönelik Türk yatırımlarının artırılması olanakları üzerinde durulacak.

Bu arada görüşmelerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önümüzdeki haftalarda Saraybosna’ya yapacağı ziyaretin hazırlıkları da ele alınacak.

Açıklamada “Görüşmelerde aynı zamanda, Bosna-Hersek’in Avrupa ve Avrupa-Atlantik kurumlarıyla bütünleşme süreçlerine ilişkin son durumun ele alınması ve Bosna-Hersek ile Balkanlar'daki güncel konulara ilişkin görüş alışverişinde bulunulması öngörülmektedir” denildi. (ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@