Bakan Çavuşoğlu 24 Nisan Öncesi Abd'yi Ziyaret Edecek

ANKARA(ANKA) – 24 Nisan öncesi gözler ABD'ye çevrilirken Dışişleri Bakananı Mevlüt Çavuşoğlu,  mevikaşı John Kerry’in daveti üzerine 18-21 Nisan günlerinde Washington’a bir çalışma ziyareti gerçekleştirecek. Gündemde “Ermeni

Haberler 16.04.2015, 17:48
Bakan Çavuşoğlu 24 Nisan Öncesi Abd'yi Ziyaret Edecek

ANKARA(ANKA) – 24 Nisan öncesi gözler ABD'ye çevrilirken Dışişleri Bakananı Mevlüt Çavuşoğlu,  mevikaşı John Kerry’in daveti üzerine 18-21 Nisan günlerinde Washington’a bir çalışma ziyareti gerçekleştirecek. Gündemde “Ermeni soykırımı" iddialarının tanınmasına yönelik çabalar ve buna ilişkin son gelişmelerin ağırlıklı bir konuyu oluşturması bekleniyor.

Mevlüt Çavuşoğlu, John Kerry ile ikili, bölgesel ve küresel konuları ele alacağı ziyaret sırasında 24 Nisan öncesi  “Ermeni soykırımı" iddialarının tanınması yönündeki girişimlerin  nedeniyle önem kazanan Kongre’nin üst düzey üyeleriyle de biraraya gelecek.

“Carnegie Endowment for International Peace” adlı kuruluşta konuşma yapması, Washington’daki bazı düşünce kuruluşlarının yöneticileri ve kanaat önderlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek yuvarlak masa toplantısına katılması da beklenen Çavuoğlu’nun  ayrıca Türk ve Müslüman toplumu temsilcilerini kabul etmesi de planlanıyor.

-IŞİD İLE MÜCADELE TÜM BOYUTLARI İLE ELE ALINACAK-

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada  “Sayın Bakanımızın karşıtlarıyla yapacağı kapsamlı görüşmelerde, Suriye, Irak, DEAŞ’la mücadelede işbirliğimizin bütün boyutları ile  Ukrayna, Libya ve Yemen başta olmak üzere bölgemizdeki gelişmeler; ayrıca Kıbrıs, 1915 olayları, terörle mücadele ile enerji güvenliği gibi kritik konuların ele alınması beklenmektedir” denildi. (ANKA)

(CN/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@