Bahçeli'nin İlk Durağı Çankırı, Gündemi Erdoğan

ANKARA (ANKA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, miting maratonuna yarın başlıyor. Partisinin ekonomi ağırlıklı seçim beyannamesini hafta sonu açıklayan MHP Lideri Bahçeli, seçim mitinglerine de başlıyor. Bahçeli 7 Haziran

Haberler 05.05.2015, 13:57
Bahçeli'nin İlk Durağı Çankırı, Gündemi Erdoğan

ANKARA (ANKA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, miting maratonuna yarın başlıyor.

Partisinin ekonomi ağırlıklı seçim beyannamesini hafta sonu açıklayan MHP Lideri Bahçeli, seçim mitinglerine de başlıyor.

Bahçeli 7 Haziran öncesi partisinin vaatlerini il il dolaşarak seçmene anlatacak. Bahçeli vaatlerin kaynağını da ayrıntılarıyla seçmene aktaracak.

Siyasi rakiplerinden günler sonra alanlara inecek olan Bahçeli yarın üç ilde vatandaşlarla buluşacak.

Bahçeli’nin ilk durağı Çankırı olacak. Öğle saatlerinde Çankırı’da vatandaşlara hitap edecek Bahçeli daha sonra Kastamonu’ya geçecek. Burada da vatandaşlara partisinin vaatlerini anlatarak oy isteyecek olan MHP Lideri aynı gün son olarak Sinop’ta konuşacak.

Bahçeli konuşmalarında gündeme ilişkin de açıklamalarda bulunacak.

Bahçeli’nin, 7 Haziran seçimleri öncesi il il dolaşarak açılışlara katılan, oy isteyen bu nedenle de "tarafsızlığına gölge düştüğü” eleştirileri yapılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklenmesi öngörülüyor.

MHP Liderinin, özellikle çözüm sürecine yönelik üslubunu sertleştiren ve 7 Haziran öncesi "AK Parti’nin kaybettiği milliyetçi oyları almak amacıyla tavrını değiştirdiği" söylenen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na “milliyetçilik” üzerinden cevap vermesi bekleniyor.

Bahçeli, son olarak partisinin beyannamesinin açıklandığı toplantıda yaptığı konuşmada, “Erdoğan’dan her şey olur ama milliyetçi olmaz” ifadelerini kullanmıştı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin ayrıca dış politika, ekonomik gelişmeler, çözüm süreci ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı hakkında da kendine has üslubuyla açıklamalarda yapacağı tahmin ediliyor.

Bahçeli’nin seçimlere parti olarak girecek HDP’yle ilgili de meydanlarda konuşması ayrıca terör örgütü PKK ve elebaşı Abdullah Öcalan hakkında da açıklamalar yapması bekleniyor.

Bahçeli yurtiçi mitingleri öncesi Almanya’da da Türk vatandaşlarıyla bir araya gelmişti. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@