Bahçeli'den Koalisyon İle İlgili İlginç Çıkış

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “ana muhalefet” söylemini tekrarlarken, “Çözüm sürecine inananların bir araya gelmesi gerektiğini” söyledi.

Haberler 18.07.2015, 18:01
Bahçeli'den Koalisyon İle İlgili İlginç Çıkış

ANKARA (ANKA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “ana muhalefet” söylemini tekrarlarken, “Çözüm sürecine inananların bir araya gelmesi gerektiğini” söyledi. Bahçeli, “Azınlık hükümetine niye destek verelim? Azınlık hükümetine destek verirsek, bu AKP’yi arzularız demektir. Onu arzulayacağımıza millet iradesini arzularız” ifadelerini de kullandı.

Ramazan Bayramını Ankara’da geçiren Bahçeli, partisinin bayramlaşma programına katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Koalisyon ve erken seçime ilişkin mesajlar veren Bahçeli, AK Parti’ye yüklendi.

Koalisyon görüşmelerinin ikinci turu hakkında, “Pazartesi gününden itibaren ikinci tur görüşmeleri de yaparak, en kısa zamanda koalisyon hükümetini Ahmet Davutoğlu’nun kurucu başkanlığında oluşturmak gerekliliğine inanmalı ve zamanı fazla kaybedilmemelidir” dedi.

MHP’nin 7 Haziran akşamı siyaseten değerlendirmelerini yaptığını ve bunları milletle paylaştığını anımsatan Bahçeli, şunları kaydetti:

-“MHP ANA MUHALEFET GÖREVİNİ ÜSTLENEREK…-

“Bu paylaşım sırasında MHP, ‘çözüm sürecine odaklanmış, bununla ilgili her türlü teması birlikte yürütmüş siyasi partilerin koalisyon hükümetinde yer almaları ülkemiz açısından daha hayırlı olacaktır’ demiştir.  Bu aynı zamanda 470 vekilin temsiline sahip kılınan bir güç olacaktır ki, artık milletimize çözümün amacının kapsamının ne olduğunu, Türkiye'nin nereye sürükleyeceğini bu millete net olarak göstermelidirler.

Böyle bir tutum karşısında MHP ana muhalefet görevini üstlenerek, bugünkü çözümcü iktidarın uygulamalarını denetlemek ve onların ülkemizin geleceğiyle ilgili tehlike ve tehdit arz eden durumları uyarmak görevini üstlenmek suretiyle demokrasideki muhalefet unsurunu taşıyarak hizmeti sunma arzusu taşımaktadır.”

Erken seçim ihtimali hakkında ise Bahçeli, “Tabi onu milletimiz bilecektir. Millet, 7 Haziran seçimlerini gerçekleştirmiş,  80 milletvekiliyle temsil yetkisini vermiştir. Ama herkes MHP’den bahsetmiştir, MHP’siz bu iş olmaz demiştir. Erken seçimde de milletimiz MHP’ye ihtiyaç var, MHP'yi iktidara getireceğiz diyecektir” diye konuştu.

-DOLMABAHÇE MUTABAKATI-

Bahçeli’nin hedefinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dolmabahçe mutabakatına ilişkin sözleri de vardı. “Cumhurbaşkanı'nın Dolmabahçe Sarayı'nda yapılmış olan görüşmeleri inkarları sağlıklı bir yaklaşım değildir” ifadesinin kullanan MHP Lideri, şöyle konuştu:

“Saray'ın en küçük konularına kadar eğilen, Adalet ve Kalkınma Partisi'ni takip eden, her gün konuşan Cumhurbaşkanı'nın, Dolmabahçe'deki görüşmelerden haberinin olmaması mümkün değildir. Eğer bu konu söylediği gibiyse, o zaman hükümetin ilgili kanadının orada temsil edilmiş şahsiyetleri, mutlaka bir açıklama yapmalı ve başbakan yardımcısı, parti yöneticisi geçmişte içişleri bakanlığı yapmış olan şahsiyetleri, böyle bir heyeti ya inkar ediyor demektir, ya onları aldatıyor demektir.”

-“AKP'Yİ ARZULAYACAĞIMIZA...”-

Bahçeli, MHP destekli azınlık hükümeti kurulacağı iddialarını da yalanladı. “Azınlık hükümetine niye destek verelim? Azınlık hükümetine destek verirsek, bu AKP’yi arzularız demektir” diyen MHP lideri, “Onu arzulayacağımıza millet iradesini arzularız” ifadesini kullandı. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@