Bahçeli/çorum: Kimsesizlerin Kimsesiydi, Kindarların Kutbu, Haram Yiyenlerin Koruyucusu Oldu

-MHP Lideri Devlet Bahçeli, 7 Haziran seçim kampanyasının Çorum ayağında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve iktidara yönelik ağır ithamlarını sürdürdü. ÇORUM(ANKA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep T

Haberler 13.05.2015, 17:50
Bahçeli/çorum: Kimsesizlerin Kimsesiydi, Kindarların Kutbu, Haram Yiyenlerin Koruyucusu Oldu

-MHP Lideri Devlet Bahçeli, 7 Haziran seçim kampanyasının Çorum ayağında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve iktidara yönelik ağır ithamlarını sürdürdü.

ÇORUM(ANKA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için “Bir zamanlar kimsesizlerin kimsesiyim diyen adam, şimdi kindarların kutbu, haram yiyenlerin koruyucusudur” suçlamasında bulundu.

Bahçeli, coşkulu bir kalabalığa konuştuğu Çorum mitinginde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve iktidara yönelik ağır ve sert ithamlarda bulundu. Halkın ekonomik sorunlar yaşamasına aldırmadığını iddia ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Ankara’da dev bir saray yaptırdığını öne süren Bahçeli, “Bu sarayı hukuktan kaçırdı, aydınlıktan, helalden kaçırdı. Ve bu sarayın ismi kaçak ve karanlık saray oldu çıktı. Erdoğan sarayına, eski parayla 1 milyar 370 milyon lira harcadı. Sizden aldı, bin yüz elli odalı fildişi kulesine yatırdı. Sizden aldı, ayakkabı kutularına sakladı. Sizden kopardı, aylık sabit gideri yine eski parayla 21 milyon lira olan sırça köşküne, bin bir gece masallarını aratmayan sarayına gömdü. Ve dedi ki, itibardan tasarruf olmaz. Ve dedi ki, milletin evidir. Nasıl bir millet evidir ki, hep Erdoğan ve yandaşları oturmaktadır. Çoğunuzun evi yoktur, olanın masrafı çoktur. Kiralar boynunuzu bükmektedir. Gelin görün ki Erdoğan sarayda yaşamaktadır. Bir zamanlar kimsesizlerin kimsesiyim diyen adam, şimdi kindarların kutbu, haram yiyenlerin koruyucusudur” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ömür boyunca kendisini ve ailesine güvence altına almak için başkanlık arayışında olduğunu öne süren Bahçeli, “17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk sürecinden yakayı kurtarmak için Türkiye’ye komplo kurmaktadır. Hakim ve savcılar hırsızlar tarafından mesleklerinden ihraç edilmektedir. Polisler rüşvetçiler tarafından cezaevine atılmaktadır. Hırsız kovalamakta, masum kaçmaktadır. Tam bir hukuk cinayeti yaşanmaktadır. Keşmekeşlik had safhadadır. Adalet boğazlanmaktadır. Vicdan katledilmekte, insaf yıkıma uğramaktadır. Erdoğan Türkiye’nin imaj ve saygınlığını, tarihi ve kültürel mirasını zaafa uğratmış, zayıflatmış, budamıştır” iddiasında bulundu.

MHP Lideri Bahçeli, kaybedenin Türkiye kazananın ise “Erdoğan ve çetesi” olduğunu öne sürerken, “Kaybeden Türk milleti, kazanan haramzadeler ve hainlerdir. Davutoğlu’nun cevap vermesi gereken ne varsa, Erdoğan devreye girerek bizimle polemiğe heves etmektedir. Erdoğan Cumhurbaşkanı makamındaki 9 aylık mazisinde defalarca suç işlemiştir. Belçika’da Cumhurbaşkanı’nın ‘ihanetten başka suçu yoktur’, demiştir. Bu konuda Anayasa’yı referans göstermiştir. Erdoğan, bilesin ki, referans gösterdiğin Anayasa seni kurtaramayacaktır. Ve Anayasa senin vatana ihanet ettiğini çok açık belgeleyecektir” dedi.

CHP’ye oy veren vatandaşlara “Çağrım sizleredir; gelin bu defa bizimle yürüyün” diye seslenen Bahçeli, kararsızlara da “Kararsız duran, henüz tercihini yapmamış kardeşim; boşuna zaman kaybetme, MHP bil ki seninle, senin yanındadır” dedi.

Bahçeli, ekonomik ve sosyal vaadlerini sıralarken iktidara geldiklerinde üniversite sınavlarını kaldıracaklarını da söyledi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@