Bahçeli Konuşurken Salondaki İnterneti Kestiler, Ama...

-MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AK Parti iktidarı ve Alman makamlarının, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Almanya ziyaretinin Avrupa’daki Türk ve Müslüman kitleleri uyandırıcı tesirlerini ortadan kaldırmak amac

Haberler 28.04.2015, 16:09
Bahçeli Konuşurken Salondaki İnterneti Kestiler, Ama...

-MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AK Parti iktidarı ve Alman makamlarının, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Almanya ziyaretinin Avrupa’daki Türk ve Müslüman kitleleri uyandırıcı tesirlerini ortadan kaldırmak amacıyla ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ileri sürdü.

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AK Parti iktidarı ve Alman makamlarının, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Almanya ziyaretinin Avrupa’daki Türk ve Müslüman kitleleri uyandırıcı tesirlerini ortadan kaldırmak amacıyla ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ileri sürdü.

Yalçın yazılı açıklamasında Düsseldorf Oberhausen’de Sayın Bahçeli konuşurken canlı yayının kesildiğini, hatta Bahçeli konuşurken salondaki interneti bile kestiklerini bildirdi. MHP’li Yalçın, “Ziyaret sırasında Türk Büyükelçiliğinden veya konsolosluklardan hiçbir yetkili bulunmamıştır. Büyük bir ihtimalle bunlara AKP iktidarı tarafından talimat verilmiş, uyarıda bulunulmuştur. Bununla birlikte Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin Almanya ziyareti oldukça verimli geçmiştir. Yapılan temas ve görüşmeler, Avrupa Türklüğünün dimdik ayakta ve AKP iktidarının iş başından uzaklaştırılması konusunda üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu göstermiştir” dedi.

-“BATI RÜZGAR EKİYOR”-

Papa’nın sözde Ermeni soykırımını kabul eden açıklamalarıyla Avrupa Parlamentosunun aynı yöndeki kararı sadece Türkiye’de değil, Avrupa da yaşayan Türkler arasında da infiale yol açtığını belirten Yalçın, Alman Cumhurbaşkanının soykırım iddialarını tanımasıyla bazı AB ülkelerinin de soykırımı kabul edip Türkiye’yi suçlayan kararlar almasının da gerginlik ve endişeleri artırdığını bildirdi. Semih Yalçın, “Batı dünyası sürekli rüzgâr ekmektedir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yaklaşan 7 Haziran seçimlerinin kampanya çalışmalarını Almanya’dan başlatmak suretiyle dünya kamuoyuna anlamlı bir mesaj verdiğini belirten Yalçın, “Kıta coğrafyasında uygulanan yok etme ve asimilasyon politikaları karşısında Avrupa Türklüğünün uyanık ve diri tutulması için çaba gösteren MHP Liderinin bu tavrı, Türk ve Müslüman kimliğine sahip çıkma, asimilasyona reddiyedir” dedi.

Bahçeli’nin Türkiye’nin AKP iktidarından kurtulup millî bir hükûmetin kurulması için Avrupa’da yaşayan vatandaşları sandıkta üzerine düşen görevleri yapmaya davet ettiğini kaydeden MHP’li Yalçın, “Sayın Bahçeli bu seyahatle Türk dünyası lideri vizyonu sergilemiştir” dedi.

Soykırım denince ilk akla gelen ülkelerden birinin, bugün Türklerle öteki Müslüman topluluklara yönelik ırkçı ve mutaassıp saldırıların en fazla yaşandığı yerin de Almanya olduğunu kaydeden Yalçın, “Sayın Devlet Bahçeli Almanya’dan sadece bu ülkenin yetkililerine değil bütün dünyaya seslenmiş, Türklerin bir Hitler veya bir Korkunç İvan yetiştirmediğine dikkati çekmiştir. Bu açıklamalar, Batı dünyasına bir meydan okuma olduğu kadar, onların ikiyüzlülüklerini ve veballerini yüzlerine vurmadır” dedi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@