Bahçeli: Hükümeti Üçü Kursun

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çözüm sürecinde düşünce birliği içerisinde bulunan üç siyasi partinin hükümeti kurmaları gerektiğini belirtirken, “Bu üç siyasi partinin bir arada bir koalisyon oluşturması halinde MHP’ye anamuhalefet görevi düşmektedir. Demokraside iktidar da vardır ana muhalefet de. Bunun dışında kurulabilecek herhangi bir hükümete destek verecek gibi görüşmelerimizde bir sözümüz olmamıştır” açıklaması yaptı.

Haberler 17.07.2015, 10:31
Bahçeli: Hükümeti Üçü Kursun

ANKARA (ANKA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çözüm sürecinde düşünce birliği içerisinde bulunan üç siyasi partinin hükümeti kurmaları gerektiğini belirtirken, “Bu üç siyasi partinin bir arada bir koalisyon oluşturması halinde MHP’ye anamuhalefet görevi düşmektedir. Demokraside iktidar da vardır ana muhalefet de. Bunun dışında kurulabilecek herhangi bir hükümete destek verecek gibi görüşmelerimizde bir sözümüz olmamıştır” açıklaması yaptı.

MHP Lideri Bahçeli Ramazan Bayramı’nı Ankara’da karşıladı. Bahçeli, bayram namazının ardından merhum Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret etti.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, , İslam coğrafyasının her türlü darbelerle, kanla, savaşla, insanlık dışı muamelelerle karşı karşıya bulunduğu bir sürecin Ramazan ayında da devam ettiğinin altını çizerken, “Bu çok düşündürücüdür. Özellikle tüm Müslüman kardeşlerimizin, İslam’a gönül vermiş insanlarımızın bu süreci iyi düşünmesi ve değerlendirmesi gerekmektedir” dedi.

Bu kanlı sürecin çok sayıda mülteciyi de Türkiye'ye göç etmeye mecbur bıraktığının altını çizen Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bu bayram münasebetiyle aziz Türk milleti, devletimizin yapmış olduğu kamplarda bulunan mültecilere, buradan göçmüş olan Türkmen soydaşlarımıza ve Müslüman kardeşlerimize de ellerini uzatarak, masum çocuklara her türlü yakınlığı göstererek yardımcı olmalarını da diliyorum. İnşallah bu bayramda biraz acının ve üzüntünün bu çocuklarımız üzerindeki olumsuz tesirlerini giderebilecek sıcak bir kucaklaşmayı Türk milletinden bekliyorum ve hepsinin de bayramını tebrik ediyorum.”

-“MHP’YE ANA MUHALEFET GÖREVİ DÜŞMEKTEDİR”-

Gazetecilerin koalisyon ile ilgili sorularına yanıt veren Bahçeli, şunları kaydetti:

“Basınımızda özellikle araştırmacı yazar olarak televizyonlarda çok sık olarak gördüğümüz insanlar partilerin temel görüşlerinin dışında kendi arzuladıkları ve beklentileri doğrusunda yorumlar yapmaktadırlar. Bunların çoğunluğu doğru değildir. Ama bir düşüncenin ortaya konması, bir temenni de bulunulması da yol gösterici bir görev yapmaktadır. Sayın Başbakan, Cumhurbaşkanından almış olduğu 63. hükümeti kurma görevini uygulamaya koymuştur. Ve parlamento da temsil edilen siyasi partilerin genel başkanlarıyla da görüşme süreci başlatmıştır. Bu münasebetle de MHP'yi de ziyaret etmiştir. MHP daha önce kamuoyuyla paylaşılan düşüncelerinin bütününü hiçbir kelime atlatmaksızın Sayın Başbakana intikal ettirmiştir. MHP bu süreç içerisinde özellikle çözüm sürecinde düşünce birliği içerisinde bulunan üç siyasi partinin bir araya gelerek 63. Hükümeti kurmaları TBMM’de 470 milletvekili ile güçlü bir koalisyon hükümetini oluşturabilirler. Bunları denemelerinde yarar vardır diye ifade etmişizdir. Bu görüşlerimiz hala devam etmektedir. Tabii bu üç siyasi partinin bir arada bir koalisyon oluşturması halinde MHP’ye anamuhalefet görevi düşmektedir. Demokraside iktidar da vardır ana muhalefet de. Bunun dışında kurulabilecek herhangi bir hükümete destek verecek gibi görüşmelerimizde bir sözümüz olmamıştır. Görüşmelerden sonra bizlerle tekrar görüşme ihtiyacı hissederlerse görüşmeyi uygun bulabileceğimizi ifade etmişizdir.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@