Bahçeli, Davutoğlu'na Sert Sözlerle Yüklendi

AYDIN (ANKA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Aydın’da vatandaşlara seslenirken Başbakan Ahmet Davutoğlu’na çok sert sözlerle yüklendi. Davutoğlu’nun Aydın’da farklı Adıyaman’da farklı konuştuğunun altını çizen Bahçeli, “D

Haberler 10.05.2015, 22:21
Bahçeli, Davutoğlu'na Sert Sözlerle Yüklendi

AYDIN (ANKA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Aydın’da vatandaşlara seslenirken Başbakan Ahmet Davutoğlu’na çok sert sözlerle yüklendi. Davutoğlu’nun Aydın’da farklı Adıyaman’da farklı konuştuğunun altını çizen Bahçeli, “Davutoğlu’nun ayarı hepten bozulmuş, şaftı tamamen kaymıştır” dedi. “Çeyrek Başbakan, düşe kalka 7 Haziran’a gitmektedir” diyerek eleştirileri oklarını Davutoğlu’na yönelten Bahçeli, “Davutoğlu belirsiz ve tanımsız bir şahsiyettir. Davutoğlu Erdoğan’a çalışan, başkanlık sistemi için mücadele veren Truva Atıdır” ifadelerini de kullandı.

Bahçeli, seçim mitinglerini Aydın ile sürdürdü. Konuşmasında Anneler Günü mesajı veren Bahçeli, Aydınlılara “Sizlerle anlamı çok büyük bir günde bir araya geldik” diye seslendi. “Bugün Anneler Günü’dür. Anne fedakarlık ve fazilettir. Anne hoşgörü ve adanmışlıktır. Anne sevgi ve sıcacık ilgidir. Annelerimiz bizim göz nurumuzdur. Annelerimiz bizim kurumayacak kaynağımızdır. Annelerimiz yalnızca doğuran, yalnızca beşiğimizi sallayan değil, ömürleri yettiği sürece arkamızda duran manevi kalelerdir” diye seslenen Bahçeli, “Onlara çok şey borçluyuz” şeklinde konuştu.  

-“OĞLUM YÜZME BİLMEZDİ, SUYUN İÇİNDE NE YAPTI?”-

Şefkat abidesi annelerin kırılmaması isteyen Bahçeli, “Hiçbirini incitmeyelim. En güzel, en tatlı sözlerle gönüllerini alalım. Onları çiçeklerle donatalım. Öf bile demeyelim. Kaşımızı bile çatmayalım. Yüzümüzü katiyen asmayalım. Nasır tutmuş ellerinden hasretle öpelim. Hayır dualarını alalım, yorgun bakışlarını neşelendirelim. Unutmayalım ki, bereket büyüklerledir. Unutmayalım ki, cennet annelerin ayaklarının altındadır. Şehit annelerini ihmal etmeyelim. Evlat özlemi çeken, evlat yangınıyla, evlat acısıyla bağrına taş basan annelerimizi hatırdan çıkarmayalım. ‘Oğlum yüzme bilmezdi, suyun içinde ne yaptı?’, diyerek feryat figan eden Ermenekli Ayşe Anamızın acısını uzaktan da olsa paylaşalım. Soma’da, 13 Mayıs 2014 günü evladını maden faciasında kaybeden analarımızın sızısını vicdanımızda duyalım. Terörle mücadelede, gencecik fidanlarını kara toprağın koynuna emanet eden analarımıza kalplerimizi açalım” dedi.

-“ANALARIMIZ AĞLAMAYA DEVAM ETTİ”-

Bahçeli, çözüm sürecinde sık sık dile getirilen “Analar ağlamasın” sözlerine de konuşmasında değindi. “Yıllardır annelerimizin mübarek gözyaşları istismar edildi. Yıllarca annelerimizin korkuları üzerinde oynandı. Annelik duygusu hiç bu kadar aşındırılmadı. Annelik vicdanı hiç bu kadar sarsılmadı” diye konuşan Bahçeli şunları kaydetti:

“Bir yanda PKK’yla pazarlık masasına oturdular, diğer yanda analar ağlamasın bahanesiyle ihaneti maskelediler. Bir yanda İmralı’da gece gündüz taviz ve teslimiyet mesaisine kaldılar, diğer yanda analar ağlamasın sözünün arkasına saklandılar. Analarımız ağlamaya devam etti. Teröriste dağdaki genç dediler, şehit analarını bir kez daha ağlattılar. Katille maktulü aynı kefeye koydular, şehitlerimizin kemiklerini sızlattılar. Mehmetçikleri ensesinden vuran canavarlarla kan pazarı kurdular. Türklüğe kefen biçen kahpelerle BOP kafesine girdiler. İslam’a zehir saçan, kin kusan; Müslümanlara ölüm yağdıran kiralık tetikçilerle aynı yolun yolcusu oldular. Bu ağır tahribata yol açan, işbirlikçilere yol gösteren, ikiyüzlülere yordam öğreten, saldırganlara yardım eden uyduruk Başbakan ve saraya çöreklenen 17-25 Erdoğan’dır. Türkiye hiç böyle bir iktidar görmemiştir. Türk milleti hiç bu tür bir karaborsa siyasetine rastlamamıştır.”

İktidarı çözüm süreci üzerinden eleştirmeye devam eden Bahçeli, “Allah’la aldatma bunların mesleğidir” derken, “Davutoğlu Aydın’a geldiğinde birden bire bu toprakların Türk yurdu olduğunu fark etmiştir. Fakat aynı Davutoğlu Adıyaman’a gidince başka, Bitlis’e varınca başka, ama Aydın’a gelince bambaşka dil kullanmaktadır. Diyarbakır’da serok Ahmet, Adıyaman’da mele Ahmet, Osmaniye’de Ahmet Sani olan; Doğu’da Kobani’yi selamlayan, Kandil’e gülücükler saçan, Batı’da bayrak diyen, Türkmen ve Yörük sömürüsü yapan Davutoğlu’nun ayarı hepten bozulmuş, şaftı tamamen kaymıştır. Başbakan’ın kartvizitinde boş yer kalmamıştır. Başbakan unvan konusunda rekor kırmıştır.”

-“DAVUTOĞLU, GEMİDEN KASTIN BAKAN VE BAŞBAKAN ÇOCUKLARININ FİLOLARIYSA…”-

Davutoğlu’nun Mersin mitinginde kendisi ve MHP’ye yönelik eleştirilerini anımsatan Bahçeli, “Davutoğlu, şahsımı hedef alarak, 2002’de Türkiye’nin itibarını sorgulamıştır. TSK’nın kendi silahlarını kullanıp kullanmadığını yargılamıştır. Durmamış, yorulmamış, kontrolsüz şekilde milli gemimizin olup olmadığını tartışmıştır. Sayın Davutoğlu, gemiden kastın bakan ve Başbakan çocuklarının filolarıysa, elbette bizim ne milli ne de gayri milli bir gemiciğimiz dahi olmamıştır. Davutoğlu, Erdoğan’ın limanında demirli duran, evlatlarının üstüne kayıtlı gemileri milli olarak görüyorsa, bunu da yutturacağını sanıyorsa, merak buyurmasın er geç Aydınlıdan hak ettiği cevabı alacaktır. 2002’de TSK’nın kendi silahlarını kullanmadığını utanmadan söyleyen Davutoğlu şunu bilmelidir ki; Terörü 2002’de sıfırlayan milletten desteğini alan TSK’dır. Dün silahlar teröristlere çevrilmişti. Bugün ise süngü düşmüştür. Dün terörle mücadele onurluca yürütülüyordu. Bugün ise terörle mütareke ve müzakere hayasızca ilerletilmektedir. Şu günlerde askeri kışlalara kapatan, polisleri karakollara hapseden, TSK’ya silah bıraktıran, TSK’nın elini tutan, özel adamlarıyla birlikte Davutoğlu ve saraydaki ağasıdır. Davutoğlu’nun konuşacak yüzü yoktur. Savurduğu yalan, öğüttüğü aldatmadır.”

-“BAL GİBİ ERDOĞAN TERTİBİ”-

“Davutoğlu acemice ve aceleci şekilde konuştukça, Erdoğan’a yaranma kaygısı taşıdıkça battığını, bittiğini" aktaran Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Başbakan desteksiz atmaktan rahatsız olmamaktadır. Bakın, eski Cumhurbaşkanı Sayın Gül ile girdiği polemiği mutlaka duymuşsunuzdur. Davutoğlu, Gülen’i 2013 yılının Eylül ayında, dönemin Cumhurbaşkanı’nın bilgisi dahilinde ziyaret ettiğini söylemektedir.

Gül ise, ‘O beyanının benimle ilgili kısmı yanlış’ iddiasındadır. Davutoğlu, ‘zihnim berrak, Gül’ü bilgilendirdim’ ısrarındadır. Gül, ‘Benim de zihnim berrak’ diyerek Davutoğlu’nun yalan söylediğini yüzüne vurmaktadır. Davutoğlu’nun Gül’e laf yetiştirmesi, Pensilvanyayla yakınlığını alttan alta ima etmesi bal gibi Erdoğan tertibidir. Ve Davutoğlu konu mankenliği yapmanın yanında, saray tetikçiliğine soyunarak eski dostluklara sırt dönmektedir. Bu tip bir alçalmaya; göze girmek, övgü almak, alkış toplamak maksadıyla tevessül etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı işte böyle birisidir. Çeyrek Başbakan, düşe kalka 7 Haziran’a gitmektedir. Aslında ne Başbakanlık yaptığı bellidir, ne de parti genel başkanı olduğu nettir. Davutoğlu belirsiz ve tanımsız bir şahsiyettir. Hükmü şahsiyetini Erdoğan’a bağlamış, ipleri Erdoğan’ın eline vermiştir. Davutoğlu Erdoğan’a çalışan, başkanlık sistemi için mücadele veren Truva Atıdır. 7 Haziran’dan sonra ise her hal ve şartta miadı dolacak, buruşturulup kenara koyulacaktır. Zira Erdoğan’ın başkanlık rüyası gerçek olursa Davutoğlu’na ihtiyaç kalmayacaktır. Gerçekleşmezse, olacak olan da budur, siyasi kariyeri sona erecek, imaj ve saygınlığını gölgelediği Başbakanlıktan tepe taklak düşecektir.”

-“DAVUTOĞLU İSE ŞUURSUZCA ORTALIKTA DOLAŞMAKTA VE KONUŞMAKTADIR”-

Aydın’da başkanlık sistemi tartışmalarına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan MHP Lideri, Erdoğan ve Davutoğlu’nun pot üstüne pot kırdığını vurguladı. “Sanki başkanlık gelirse Türkiye uçacaktır” diyen Bahçeli, “Erdoğan, sizlerin meselelerine kafa yormak yerine kendi ikbalini düşünmektedir. Davutoğlu ise şuursuzca ortalıkta dolaşmakta ve konuşmaktadır” şeklinde konuştu.

-"ALAYINI KADROLU YAPACAĞIZ"-

Partisinin seçim vaatlerini de sıralayan MHP Genel Başkanı, "Devletin asli ve sürekli hizmetlerinde çalıştırılan taşeron işçilere kadro vereceğiz. Köleliği andıran işçi çalıştırma düzenine son vereceğiz. Kapatılan belde belediyeleri, özel idareleri ve köyleri yeniden kuracağız. Siyasi ahlak yasasını çıkaracağız. Kamuda sözleşmeli, geçici, taşeron çalışanı, 4/B’li, 4/C’li, vekil ve benzeri şekilde  istihdam edilenlerin alayını kadrolu yapacağız” diye konuştu. 

Bahçeli, Denizli’de de partisinin mitingine katılarak vatandaşlara seslenecek. 

(ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@