Bahçeli, Bir Tek Bizimle İçtiği Çaya ‘Hayır' Demedi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bir tek bizimle içtiği çaya ‘hayır’ demedi” diye konuştu.

Haberler 05.10.2015, 22:21
Bahçeli, Bir Tek Bizimle İçtiği Çaya ‘Hayır' Demedi

SAMSUN (ANKA) – AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “7 Haziran’dan sonra 4 farklı siyaset gördünüz; AK Parti’nin takip ettiği birlik ve uzlaşma siyaseti, CHP’nin ilan ettiği blok siyaseti, MHP’nin, daha doğrusu Bahçeli’nin takip ettiği ‘hayır’ siyaseti, her şeye hayır diyen siyaset ve HDP’nin takip ettiği terör siyaseti. Bahçeli, ne dediysek ‘hayır’ dedi. Bir tek bizimle içtiği çaya ‘hayır’ demedi” diye konuştu.

Davutoğlu, partisinin Samsun mitinginde konuştu. “Eğer bugün başı dik bir millet olma onurunu yaşıyorsak Samsun’un temsil ettiği istiklal meşalesinin bunda öncü payı vardır. Yeniden öncü var mısınız Samsunlular? Çocuklarımız, gençlerimiz bu özgür ülkede geleceğe umutla bakıyorsa yanan ilk meşalenin ışığı, vatan sathını aydınlattığı içindir” diyen Davutoğlu, bu meşale, Samsun’da yandıkça bu toprakların hür ve özgür olacağını belirtti. Samsun’un “özgürlük ve gençlik” demek olduğunu vurgulayan Davutoğlu, şöyle konuştu:

“Gençlik ve Spor Bakanlarımızın Samsun’dan çıkması tesadüf değil. Samsun her zaman diktir, gençtir. Bu gençler, bugün meydanı dolduran bu gençler ecdatları gibi medeniyet yürüyüşümüzün ışığı olacaktır. 7 Haziran öncesinde burada yine muhteşem bir mitingle, 7 Haziran seçimlerine yürüdük ama ne yazık ki, bu seçimlerden Türkiye’nin meselelerini çözebilecek bir hükümet formülü çıkmadı. Bu nedenle yeniden seçime gidiyoruz, milli irade için huzurunuzdayız. Bu düğümü bu sefer millet çözecek. Düğümü çözmeye hazır mısınız? 1950’de tek partiye karşı düğümü siz çözdünüz, 1960’tan sonra darbeye karşı düğümü siz çözdünüz, 1980’de düğümü siz çözdünüz, 2002’de Cumhurbaşkanımız yol çıktığında düğümü siz çözdünüz. 1 Kasım’ı da bir zafer günü yapacak mıyız?”

-“7 HAZİRAN’DAN SONRA 4 FARKLI SİYASET”-

7 Haziran’dan sonra 4 farklı siyaset görüldüğünü kaydeden Davutoğlu, şöyle devam etti:

“AK Parti’nin takip ettiği birlik ve uzlaşma siyaseti, CHP’nin ilan ettiği blok siyaseti, MHP’nin, daha doğrusu Bahçeli’nin takip ettiği ‘hayır’ siyaseti, her şeye hayır diyen siyaset ve HDP’nin takip ettiği terör siyaseti. Biz, 7 Haziran’da ne dediysek gereğini yaptık. Hükümetsiz bırakmayacağız, dedik. Biz bu ülkeyi yönetim boşluğunda bıraktık mı? Ülkenin istikbaline sahip çıktık mı? Buna şahit misiniz? İşte bu birlik siyasetidir. Herkese kapımızı açtık mı? Bakın, onlar ne yaptı? CHP daha 9 Haziran günü ‘AK Parti ile asla olmaz’ dedi. Sonra yüzde 60’lık bloktan bahsettiler ve bir blok siyaseti geliştirdiler. O blok siyasetini TBMM Başkanlık seçiminde çökerttik. Gösterdik ki, AK Parti’nin iradesi olmadan Türkiye’de siyaset dizayn edilemez, millete şekil verilemez. Bahçeli’ye bakalım, daha ilk gece ‘Biz hükümette yer almayız’ dedi. Bütün o süreçte her görüştüğümüzde bize ‘Sizinle veya herhangi biriyle koalisyon kurmayız, erken seçim kararına destek vermeyiz’ dedi. Ne dediysek ‘hayır’ dedi. Bir tek bizimle içtiği çaya ‘hayır’ demedi, diğer her şeye ‘hayır’ dedi. Bereket, ona ‘hayır’ demedi de çay içebildik. HDP ise ilk günlerden itibaren terör siyaseti takip etti. Sırtımızı dağa verdik, dediler. Milleti ayaklanmaya teşvik etmeye kalkıştılar. Bunların hepsinin hedefi kriz, kaos içinde bir Türkiye ortaya çıkartmaktı. Puslu havayı seven çakallar gibi, dışarıdan ve içeriden birtakım odaklar çıktı, Suruç’ta 32 vatandaşımız ve Ceylanpınar’da 2 polisimiz şehit edildi. Şunu da söyleyeyim, CHP ile yaptığımız müzakerelerin neticesiz kalmasının temel nedeni, CHP’nin eğitim ve dış politikada 180 derece farklı bir onarım hükümeti teklif etmesidir ama son beyannamede ve açıklamalarında gördük ki; bizim merhametli dış politikamızdan ders almışlar ve Suriyeli kardeşlerimizi Suriye’ye göndermek yerine daha insani bir dil kullanmayı tercih etmişler.”

-“TÜM SİLAHLAR GÖMÜLENE KADAR OPERASYONLAR SÜRDÜRÜLECEK”-

“Şundan emin olunuz, Türkiye’nin her santimetrekaresinde kamu düzenini ihdas edecek, milli birliği, kardeşliği de tesis edeceğiz. Türk-Kürt-Sünni-Alevi gibi ayrımlara yönelenlere kesinlikle hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz” diyen Davutoğlu, şunları ekledi:

“24 Temmuz’da başlattığımız ve bugüne kadar kesintisiz yurtiçi ve yurtdışı operasyonlarla Türkiye’nin sahipsiz olmadığını, Türkiye’de bir yönetim boşluğu olmadığını herkes gördü. Silahlar tamamen terkedilmedikçe, şehirlerimiz bütün illegal çetelerden temizlenmedikçe, ülkenin dört bir yanında vatandaşlarımız huzur ve emniyet içinde hissetmeye başlamadıkça bu operasyonlar durmayacak; kararlılıkla, neticeye ulaşana ve tüm silahlar gömülene kadar sürdürülecektir.
13 yılda her alanda büyük projeler gerçekleştirdik, büyük mesafeler aldık. Ulaşımda, sanayide, ticarette olağanüstü bir sessiz devrime öncülük ettik. Biz sizin karşınıza bütün bu başarılarla çıkıyoruz. Biz, sizlere yeni bir geleceğin hedeflerini, projelerini, verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmiş bir iktidarın gönül rahatlığıyla huzurunuzdayız. 1 Kasım’da yeniden tek başına iktidar olduğumuzda göreceksiniz ki, beyannamede ilan ettiğimiz bütün hedefleri birer birer hayata geçireceğiz. Şimdi tazelenmenin, yenilenmenin vaktidir. Hazır mısınız? Şimdi Türkiye’yi yeni ve çok daha büyük atılımlarla zenginleştirmenin tam zamanıdır. Gelin 1 Kasım’da ilk günkü aşkla ve şevkle kaldığımız yerden yola devam edelim. 13 yıl içinde bütün sözlerimizi tuttuğumuza şahit misiniz? 1 Kasım’dan sonra tutacağımızdan da emin misiniz? İşte aramızdaki fark… Onların geçmişlerinde hiçbir başarı hikayesi yok ki. Kılıçdaroğlu’nun taş üstüne taş koyduğunu gördünüz mü? Bahçeli’nin, ‘hayır’dan başka bir sözünü duydunuz mu? Öbürünü sormuyorum, onlar söz söylemek için önce Kandil’e bakar. Türkiye bu 13 yılda hem zenginleşti hem büyüdü. Onun için 7 Haziran’dan bu yana milletimiz bize ne mesaj verdi, detaylı olarak çalıştık. Halkımızdan gelen talepler yönünde de dünkü beyannamemizi hazırladık. Dinamik bir hareket, dinamik Türkiye’nin dinamik gücü AK Parti’dir.” (ANKA)
(HM/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@