Bahçeli Adaylık Başvurusunda Bulundu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Osmaniye\'den milletvekili aday adayı olmak için başvurusunu yaptı.

Haberler 01.09.2015, 11:13
Bahçeli Adaylık Başvurusunda Bulundu

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Osmaniye'den milletvekili adaylığı için başvurusunu yaptı.

MHP'de milletvekilliği adaylık başvurular başladı. MHP Lideri Devlet Bahçeli, ilk gün genel merkezde adaylık başvurusunu gerçekleştirmesinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli, İpek Koza Holding’e yönelik gerçekleştirilen operasyonlara ilişkin, “Basın üzerinde çok büyük baskılar olduğu gibi sermaye grupları üzerinde de büyük tedirginlik yaratacak davranışlar sergilenmektedir. Bunlardan bir kötü örnek bugün gerçekleşmiş oluyor. Bunu tasvip etmem mümkün değil. Bu gidişatın sonu da hayırlı olmayacaktır” açıklamasında bulundu.

-TÜRKEŞ SORUSUNU YOK FARZETTİ-

Bahçeli, Tuğrul Türkeş’in MHP’ye yönelik açıklamalarına ilişkin sorulan soruyu yok sayarak, “Sorulan bu soruyu yok farz ediyorum. Recep Tayyip Erdoğan’a hayırlı olsun diyorum” dedi.  Yasa gereği partilerin hazine yardımından faydalanamayacak olmasını değerlendiren Bahçeli, “Bugün başvuruları yapıyoruz. Geriye kalan 59 günümüz var. Arkadaşlarımız hem seçim beyannamelerinin güncelleştirilmesi hem de seçim faaliyetlerinin planlanması için faaliyetlerini sürdürüyorlar. Sanıyorum ki 7 Eylül’de her şey netleşecek” dedi.

Bahçeli, seçim hükümetinin bu gün ilk toplantısını gerçekleştirecek olmasına ilişkin, “Bu geçici bir hükümet. Alacağı kararlar da geçici olacak” değerlendirmesinde bulundu.

Merkez yoklama ile bütün bölgelerde seçime girecek olan MHP, aday adaylarından başvuru ücreti almayacak. (ANKA)

(ÖZ/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@