Aygün: Tayyip Erdoğan'ı Niçin Gözaltına Almıyorsunuz?

-CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, “Ergenekon, Balyoz, senaryolar, Cemaat-AKP ‘ortak yapımı’ değil miydi? Zaman manşeti atar, AKP polisi hemen yakalamaz mıydı? Aralarında ‘tatlı bir

Haberler 14.12.2014, 08:15
Aygün: Tayyip Erdoğan'ı Niçin Gözaltına Almıyorsunuz?

-CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, “Ergenekon, Balyoz, senaryolar, Cemaat-AKP ‘ortak yapımı’ değil miydi? Zaman manşeti atar, AKP polisi hemen yakalamaz mıydı? Aralarında ‘tatlı bir işbölümü’ yok muydu?  O halde tüm kumpasçı senaryoların ‘yönetmeni’ Tayyip Erdoğan’ı niçin gözaltına almıyorsunuz? Kumpas işinde ‘1 numara’ o değil miydi?” dedi.

İSTANBUL (ANKA) - İstanbul merkezli “paralel yapı” operasyonu çerçevesindeki soruşturma kapsamında aralarında polis ve medya çalışanlarının yer aldığı 8 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul'da belirlenen adreslere sabah erken saatlerde gitti. Soruşturma kapsamında 8 kişi gözaltına alındı.

Soruşturma dosyasında aralarında emniyet görevlisi ve medya çalışanlarının da yer aldığı yaklaşık 30 kişi hakkında gözaltı kararı bulunduğu öğrenildi.

-CHP’DEN AÇIKLAMA-

Paralel yapı operasyonu hakkında CHP’den de bir değerlendirme geldi. Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“AKP aylardır hazırlığını yaptığı ‘Cemaat Operasyonu’ için düğmeye bastı. 17 Aralık Hırsızlık Operasyonu'nun öcünü alırcasına gözaltına almalar bir Aralık ayında, bu sabaha karşı başlatıldı. Zaman gazetesi ve Samanyolu TV başta olmak üzere pek çok yere baskınlar düzenlendi. Onlarca kişi gözaltına alındı.

Geçmişte gözaltına alınıp, ‘Ergenekoncu’ ilân edilecek, yani hayatları söndürülecek insanları ‘dizi’ kahramanı haline getiren ‘senarist’ ve ‘yapımcılar’ da gözaltına alınmış. Onların ‘film’e çektikleri Ali Tatar ve Kuddusi Okkır gibi masumlar şu an toprak altındalar.

İyi de ‘Ergenekon’, ‘Balyoz’ vd. ‘senaryolar’, Cemaat-AKP ‘ortak yapımı’ değil miydi? Zaman manşeti atar, AKP polisi hemen yakalamaz mıydı? Aralarında ‘tatlı bir işbölümü’ yok muydu?

O halde tüm kumpasçı senaryoların ‘yönetmeni’ Tayyip Erdoğan’ı niçin gözaltına almıyorsunuz? Kumpas işinde ‘1 numara’ o değil miydi? Şaka, şaka.. Onu elbette siz alamazsınız. Onu yapayalnız sarayından halk alacak, halk yargılayacak.” (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@