Aygün: Akp Ve Cemaat Memlekette Hukuk Mu Bıraktınız?

ANKARA (ANKA) - CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, AK Parti ve cemaat arasındaki bilek güreşinin sürdüğünü belirtirken, “AKP ve Cemaat olarak ikiniz memlekette hukuk mu bıraktınız? Tutuklasan hukuka aykırı, tahliye etsen

Haberler 27.04.2015, 01:03
Aygün: Akp Ve Cemaat Memlekette Hukuk Mu Bıraktınız?

ANKARA (ANKA) - CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, AK Parti ve cemaat arasındaki bilek güreşinin sürdüğünü belirtirken, “AKP ve Cemaat olarak ikiniz memlekette hukuk mu bıraktınız? Tutuklasan hukuka aykırı, tahliye etsen o da hukuka aykırı. Sulh ceza senin, asliye ceza benim. Yargı yok ki” dedi.

Twitter hesabından gündemi değerlendiren CHP’li Aygün, “AKP-Cemaat arasındaki bilek güreşi bu kez de tahliyelerle sürüyor. İstanbul Başsavcısı konuşuyor, AKP sözcüsü konuşuyor. Bu nasıl devlet? Komedi mi, rezalet mi, skandal mı? Her şey arapsaçına dönmüş durumda” dedi.  

“Herhangi bir hukuk devletinde bir adam (Recep Tayyip Erdoğan) istiyor diye ‘operasyon’ yapılamaz, insanlar kafileler halinde içeri atılamaz, ‘telefon dinleme’ gibi bir suçtan zaten kişi tutuklanamaz, tahliye çıktığında ise şaşırılmaz” ifadelerini paylaşan Aygün, şunları kaydetti:

“Cemaatin, binlerce insanın hapse atılması, hastalık, intihar ve hapiste çürümeye terk edilmesi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) yok edilmesindeki rolü ortadadır, ama bu suçlar siyasallaşmış sulh ceza hakimlikleri kurularak, ‘hakim’ kılığındaki hükümet memurlarına emir ve talimat verilerek soruşturulamaz. Her şey hukuk ile olur.

Fakat AKP ve Cemaat olarak ikiniz memlekette hukuk mu bıraktınız? Tutuklasan hukuka aykırı, tahliye etsen o da hukuka aykırı. Sulh ceza senin, asliye ceza benim. Yargı yok ki.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@