Avrasya Araştırma Şubat 2021 Seçim Anketi Sonuçları Açıklandı! İşte AK Parti, CHP, İYİ Parti, MHP, HDP Ve Diğer Partilerin Güncel Oy Oranları!

Avrasya Araştırma Şirketi tarafından yapılan son seçim anketinin sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. Siyasi partiler için açıklanan oy oranlarında oldukça çarpıcı verilerin ortaya çıkması tartışma konusu oldu.

Avrasya Araştırma Şubat 2021 Seçim Anketi Sonuçları Açıklandı! İşte AK Parti, CHP, İYİ Parti, MHP, HDP Ve Diğer Partilerin Güncel Oy Oranları!

Avrasya Araştırma Şirketi son seçim anketinin sonuçlarını kamuoyuna duyurdu. Katılımcılar, 'Bu Pazar seçim olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz' sorusuna yanıt verdiler.

AVRASYA ARAŞTIRMA ŞİRKETİ SEÇİM ANKETİ!

Türkiye'de vatandaşların siyasi partilere bakış açılarını, güncel siyasi gelişmelere göre siyasi eğilimlerde yaşanan değişimleri anket şirketleri dönem dönem ölçmeye devam ediyorlar. Bu kapsamda Avrasya Araştırma Şirketi de Şubat ayı içerisinde yaptığı seçim anketi çalışmasının sonuçlarını kamuoyuna duyurdu. Türkiye'nin 81 ilinden katılımcılara milletvekilliği seçimi olması durumunda hangi siyasi partiye oy verecekleri soruldu. Bu soruya gelen yanıtlara göre şekillenen anket sonuçlarında ise çarpıcı rakamlar ortaya çıktı.

AK PARTİ İLE CHP ARASINDA MAKAS DARALIYOR!

Ankete katılım gösteren kararsız ve oy kullanmayacağım diyenlerin diğer partilere dağıtılması ile açıklanan sonuçlara göre birinci parti olan AK Parti'nin oy oranı yüzde 34,1 olarak açıklandı. AK Parti'yi ise yüzde 27,3'lük oy oranı ile CHP'nin takip ettiği görüldü. Bu anket sonucuna göre AK Parti ile CHP arasındaki makasın daraldığı görüldü.

İYİ PARTİ MHP'YE NEREDEYSE İKİ KAT FARK ATTI!

Avrasya Aaraştırma Şirketi anket sonuçlarına göre en çok oy verilen üçüncü parti İYİ Parti oldu. İYİ Parti'nin oy oranı yüzde 14 olarak açıklandı. İYİ Parti'nin son dönemlerdeki yükselişine bu seçim anketinde de yer verildi. Asıl çarpıcı sonuç ise MHP için yüzde7,5 oy oranı açıklanması oldu. Bu sonuca göre İYİ Parti, MHP'ye neredeyse iki kat fark atıyor. MHP içerisinden çıkan bir siyasi partinin MHP'nin iki katı oy oranına ulaşması siyasi analistlerce tartışılmaya başlandı.

DİĞER PARTİLERİN OY ORANLARI!

Anket sonuçlarına göre en çok oy alan dördüncü parti olarak HDP gösterildi ve oy oranı yüzde 10,1 olarak açıklandı. Deva Partisi'nin oy oranı yüzde 2,4, Gelecek Partisi'nin oy oranı yüzde 2,7, Saadet Partisi'nin oy oranı ise yüzde 1,4 olarak açıklandı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (2)
M.gungor 3 ay önce
Nemi düşünüyorum bu ülkeyi kaosa sürüklemek için kurulan döneklerin partilerine oy vermeyin misyonları belli sonra pişman olursunuz
Rahmi songur 3 ay önce
sonuna kadar AKP sonuna kadar Recep Tayyip Erdoğan

Gelişmelerden Haberdar Olun

@