'Atanmayan öğretmen bırakmayacağız,ücretli öğretmenlik kalkacak'

Hüsnü Bozkurt; çözüm önerilerinden bahsederek halkı aydınlattı. Ataması henüz yapılmamaış öğretmenler için CHP iktidara geldiğinde atanamayan öğretmen kalmayacak diyere

Haberler 16.05.2015, 23:45
'Atanmayan öğretmen bırakmayacağız,ücretli öğretmenlik kalkacak'

Hüsnü Bozkurt; çözüm önerilerinden bahsederek halkı aydınlattı. Ataması henüz yapılmamaış öğretmenler için CHP iktidara geldiğinde atanamayan öğretmen kalmayacak diyerek öğretmenlerin sempatisini kazandı. Köylerde kapatılmış olan okulları yeniden açacağız ve köylülerle eğitimcileri tekrar bir araya getireceğiz dedi. Toki'den destek alarak derslik problemini de çözeceklerini açıklayan Bozkurt; her eğitimci atanacak bu hak onlara verilmeli açıklamasında bulundu. 

250 bin derslik ihtiyacı olduğunu belirten Bozkurt; ülkemizin acilen 270 bin eğitimciye ihtiyacı vardır. 380 bin atanmamış olan öğretmenimiz var. Atanamyan öğretmenlerin hepsini atayarak bu açığı kapatacağız dedi. 

Köylünün öğretmenlerle bağlarını hiçe sayıp kopardılar diyen Bozkurt; köylünün okullarını yeniden açarak aktif hale getireceğiz dedi. Taşımalı eğitim bahanesiyle çocukları bir oraya bir buraya savurdular açıklamasında bulundu. 

Servis parası yükünün altında kalan aileler köylerindeki okullar kapanınca boyun eğmek zorunda kladı diyerek 280 bin derslik yapılacağını belirtti. Toki aracılığı ile atanmamış olan öğretmenleri atayacaklarını açıkladı. 

Ücretli öğretmen meselesine değinen Bozkurt; ücretli öğretmenlerin görevden alınacağını daha az maaş verilerek çalıştırılan ücretli öğretmenlerin yerine kendi görevini yapan asıl öğretmenlerin iş başına getirileceğini ifade etti. Yetişmiş öğretmenler dururken ücretli öğretmenliğin anlamsız olduğunu açıklayan Bozkurt; öğretmen olmayanlar eğitimci olamayacak dedi. 

http://www.mebmedya.com/ogretmen-atamalari/atanmayan-ogretmen-birakmayacagizucretli-ogretmenlik-kalkacak-h2492.html

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@