Atanamayan Bütün Öğretmenleri Atayacağız

KONYA (ANKA) - CHP Konya 1. Sıra adayı Dr. Hüsnü Bozkurt iktidara geldiklerinde atanamayan bütün öğretmen adaylarının atamalarını gerçekleştireceklerini bildirdi. Dr. Bozkurt ve beraberindeki partililer, Akşehir ilçesinde se

Haberler 16.05.2015, 16:14
Atanamayan Bütün Öğretmenleri Atayacağız

KONYA (ANKA) - CHP Konya 1. Sıra adayı Dr. Hüsnü Bozkurt iktidara geldiklerinde atanamayan bütün öğretmen adaylarının atamalarını gerçekleştireceklerini bildirdi.

Dr. Bozkurt ve beraberindeki partililer, Akşehir ilçesinde seçim çalışmalarına devam etti. Akşehir'de kurulan pazarda pazar esnafının ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Hüsnü Bozkurt çözüm önerilerini anlattı. Türkiye’de büyük öğretmen ve eğitim açığı bulunduğunu belirten CHP’li Bozkurt, ataması yapılmayan bir öğretmene CHP iktidarında atanamayan öğretmen sorununun kalmayacağını söyledi. Hüsnü Bozkurt köylerde kapatılan okulların tekrar açılarak köylü ile öğretmeni buluşturacaklarını, bir yıl içinde TOKİ aracılığı ile derslik sorunun tamamen çözerek ataması yapılmayan öğretmenlerin yeni görev yerlerinde çalışmaya başlamalarını sağlayacaklarını belirtti.

Türkiye’de şu anda 250 bin derslik açığı bulunduğunu belirten Hüsnü Bozkurt, “Türkiye'nin acilen 270 bin öğretmene ihtiyacı var, 380 bin atanamayan öğretmenimiz var. Bütün atanamayan öğretmenlerimizi atayacağız. Sebebi de şu bütün köy ilkokullarını tekrar açıyoruz. Köylünün öğretmenle bağını kopardılar. Taşımalı eğitim dediler çocuklar oradan oraya ellerinde çanta kitap yürüdü. Aileler bir de servis parası vermek zorunda kaldı. Bütün köy okullarını açacağız bir yıl içinde, 280 bin derslik yapacağız TOKİ vasıtasıyla ve bütün atanamayan öğretmenleri atayacağız İnşallah" dedi. (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@