Ankara'nın Başkent Oluşunun 92. Yılı

ANKARA (ANKA)- TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Ankara’nın Başkent Oluşunun 92. yılı nedeniyle yayımladığı mesaj...

Haberler 13.10.2015, 13:30
Ankara'nın Başkent Oluşunun 92. Yılı

ANKARA (ANKA)- TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Ankara’nın Başkent Oluşunun 92. yılı nedeniyle yayımladığı mesajında, “Ebediyete akıp giden her 92 yılda, Ankara’nın çok daha büyük başarılara imza atacağına olan inancımız tamdır” dedi.

TBMM Başkanı Yılmaz, Ankara’nın Başkent oluşunun 92’inci yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Yılmaz mesajında şöyle dedi:

“Kurtuluş Savaşı’nın sevk ve idare merkezi olan Ankara,  milli  iradenin yegâne tecelligâhı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ile birlikte, tarihimizde önemli bir yer edinmiştir. Ankara’nın milli mücadeledeki konumu ve katkısı, şehre başkent olma onurunu yaşatmıştır. Bugün, Ankara’nın başkent oluşunun 92. Yılını kutluyoruz.Ankara,  92 yıl önce küçük bir Anadolu kasabası iken, bugün, Türkiye’nin ikinci büyük şehri, ekonomisi ve altyapısı ile örnek bir şehir niteliğini kazanmıştır.  Ebediyete akıp giden her 92 yılda, Ankara’nın çok daha büyük başarılara imza atacağına olan inancımız tamdır. Bu vesilesiyle devletimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk üyeleri başta olmak üzere Ankaramıza hizmet eden, değer katan herkesi saygı ve rahmet ile anıyorum.” (ANKA)

(BK/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@