Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Milletvekilleri Hüda Kaya Ve Ömer Lütfü Gergeroğlu Hakkında Soruşturma Başlattı!

13 Türk vatandaşının PKK tarafından Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde şehit edilmesinin ardından sosyal medyada provokatif paylaşımlar yaptıkları gerekçesiyle HDP milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergeroğlu hakkında soruşturma başlatıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Milletvekilleri Hüda Kaya Ve Ömer Lütfü Gergeroğlu Hakkında Soruşturma Başlattı!

Türkiye bugün PKK tarafından şehit edilen 13 vatandaşına ağlarken sosyal medyada ise tartışma yaratacak paylaşımlarda bulunulması vatandşların tepkisini çekmişti. Bu tepkiler dikkate alınarak HDP milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergeroğlu hakkında soruşturma başlatıldı.

HDP MİLLETVEKİLLERİ HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı aralarında HDP'li milletvekillerinin de yer aldığı sosyal medya kullanıcıları için harekete geçtiler. 13 Türk vatandaşının şehit edilmesi olayının ardından provokatif paylaşımlarda bulunan sosyal medya kullanıcıları hakkında bu gerekçeyle işlem yapılacak.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada Pençe Kartal-2 Harekat bölgesinde bulunan Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde terör örgütü PKK tarafından alıkonulan 13 Türk vatandaşının şehit edilmesiyle alakalı olarak bazı sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlar vurgulandı.

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI!

Başsavcılık açıklamasının devamında ise, “Sosyal medyada 'Esir kampını Türkiye bombaladı' ve benzeri paylaşımlar ile PKK/KCK terör örgütü tarafından daha önce kaçırılan vatandaşların görüntülerinin yayınlandığı tespit edilmiştir. Görüntüleri yayınlayanlar ve paylaşımları yapanlar hakkında Terörle Mücadele Kanunu'nun 7/2 maddesi gereğince terör örgütü propogandası yapmak; Türk Ceza Kanunu'nun 301. maddesi gereğince ise Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılamak suçlarından soruşturma başladılmıştır.” denildi.

Soruşturma başlatılanlar arasında yer alan HDP milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk gergeroğlu hakkında yasal sürecin işletileceği belirtildi.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@