Alparslan Türkeş Tbmm Genel Kurulu'nda Anıldı

ANKARA (ANKA)- MHP’nin merhum Lideri Alparslan Türkeş ölümünün 18’inci yılında TBMM Genel Kurulu’nda anıldı. TBMM Genel Kurulu, meclis Başkanvekili Güldal Mumcu Başkanlığı’nda toplandı. Gündem dışı konuşmalarla başlayan otur

Haberler 04.04.2015, 09:45
Alparslan Türkeş Tbmm Genel Kurulu'nda Anıldı

ANKARA (ANKA)- MHP’nin merhum Lideri Alparslan Türkeş ölümünün 18’inci yılında TBMM Genel Kurulu’nda anıldı.

TBMM Genel Kurulu, meclis Başkanvekili Güldal Mumcu Başkanlığı’nda toplandı. Gündem dışı konuşmalarla başlayan oturum, Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü nedeni ile sözalan MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, “Hayırla anılan bir kişiden bahsetmek istiyorum” dedi. Halaçoğlu şöyle devam etti:

“Mücadeleyle geçen seksen yılık bir ömürden sonra, 4 Nisan 1997’de ebediyete intikal eden Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i, minnet ve rahmetle anıyorum. Özlem dolu hissiyatımızla, şükran ve bağlılık duygularımızı ifade etmek, aziz hatırasını dualarla yâd etmek, ruhuna Fatihalarımızı okumak bizler için vazgeçilmezlerdendir. Aradan geçen 18 yıla rağmen ona olan sevgimiz hiçbir zaman azalmamıştır. Aksine yaşadığımız siyasal gelişmelerin onu hep haklı çıkartmış olması, hayatta iken ortaya koyduğu vizyonun doğruluğuna bizleri daha da inandırmış, gücümüze güç katmıştır. Onu ve eserlerini anlamanın en emin yolu, fikirlerini, aksiyonunu ve metodunu, verdiği mücadelenin imkân ve şartlarını dönemine göre yorumlamaktan geçmektedir.Merhum Alparslan Türkeş, milliyetçiliği dışlayan ve tehlikeli gören düşüncelerin rağbet bulduğu bir dönemde, Türk milliyetçiliğinin bayraktarlığını yapan gönül, fikir ve eylem adamıdır.”

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök de, “Milliyetçi Hareket Partisi kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in vefat yıl dönümünde Milliyetçi Hareket Partisi camiasının Alparslan Türkeş'in kaybından dolayı duyduğu üzüntüyü anladığımızı ve onların bu özel gününde de kendilerine tekrar başsağlığı dileklerimizi ifade ediyoruz” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı ise,  “Milliyetçi Hareket Partisinin rahmetli Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in vefatının 18'inci yılı. Kendisine bir kez daha bu vesileyle rahmet diliyorum. Milliyetçilik, Türkiye'nin modernleşme tarihinde önemli çizgilerden birisidir. Hem entelektüel hayatımızda hem de siyasi hayatımızda, toplumun modernleşmesinde, geleceğine ilişkin tasavvurların oluşmasında önemli roller üstlenmiştir” diye konuştu. (ANKA)

(BK/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@