Ali Babacan'ın Boğaziçi Açıklaması Abdullah Gül'ün Avukatının İstifasına Neden Oldu!

Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile avukatı Latif Cem Baran'ın arasına Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylar girdi. Önce Ali Babacan'a tepki gösteren Latif Cem Baran ardından ise Abdullah Gül ile siyasi ve hukuki tüm bağlantısını istifa ile sona erdirdiğini açıkladı.

Ali Babacan'ın Boğaziçi Açıklaması Abdullah Gül'ün Avukatının İstifasına Neden Oldu!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Boğaziçi Üniversitesi olaylarına ilişkin yaklaşımı istif aile sonuçlandı. DEVA Partisi'ne yakınlığı ile bilinen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün avukatı Latif Cem Baran istifa ettiğini açıklayarak Abdullah Gül ile tüm bağlantısını kopardığını duyurdu.

ALİ BABACAN'IN TAVRI ABDULLAH GÜL İLE AVUKATINI AYIRDI!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Melih Bulu'yu protesto eden öğrencilere destek verince parti içerisinde karışıklık yaşanmaya başlandı. DEVA Partisi'nin kuruluş aşamasında büyük desteği olduğu bilinen ve partinin akil adamlarından olduğu iddia edilen Abdullag Gül ile avukatı Latif Cem Baran arasına bu olaylar girdi.

KABE'Yİ SAVUNAN EBABİL KUŞLARIYIZ!

Latif Cem Baran sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak Ali Babacan'ın Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek vermesini eleştirdi. Ali Babacan'a yönelik ifadeler kullanan Latif Cem Baran, “Senin bu sahte duruşlarını gördüğümüz için yanımızda değilsin, olamazsın. Biz de Kabe'yi savunan Ebabil kuşlarıyız. Bizim duruşumuz da budur.” dedi.

İSTİFA ETTİĞİNİ AÇIKLADI!

Abdullah Gül'ün avukatı Latif Cem Baran yayınladığı bu mesajına ek olarak bir mesaj daha yayınlayarak, “Siyasi süreçler ve yaşadıklarımız bir duruş sergilemeyi, ortaya koymayı gereklilik haline getiriyor. Temel değerlerimle uygun olmayan farklılıklardan dolayı Abdullah Gül ile siyasal ilişkimi ve kağıt üzerindeki hukuki vekalet ilişkisini istifa ederek sona erdirdim.” ifadelerini kullandı.

ABDULLAH GÜL'ÜN SESSİZLİĞİ YORUMLANIYOR!

Ali Babacan'ın tavrı nedeniyle meydana gelen bu istifa olayı siyaset çevrelerinde çok geniş bir yankı buldu. Abdullah Gül'ün Ali Babacan'ı Boğaziçi Üniversitesi olaylarında da desteklediği şeklinde yorumlar yapılmaya başlandı. Henüz Abdullah Gül'den konuya dair resmi bir açıklama yapılmadı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@