Ali Babacan: DEVA Partisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Uykularını Kaçırıyor!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan gündeme dair açıklamalarda bulundu. Oldukça iddialı değerlendirmelerde bulunan Ali Babacan, DEVA Partisi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uykularını kaçırdığını söyledi.

Ali Babacan: DEVA Partisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Uykularını Kaçırıyor!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan son dönemlerde yaşanan gelişmeler ışığında siyaset gündemini yorumladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eleştiriler yönelten Ali Babacan'ın 17-25 Aralık olayları hakkındakş değerlendirmesi de dikkat çekti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN UYKULARI KAÇIYOR!

DEVA Partisi'nin Türk siyasetinde yeni bir güç merkezi olma yolunda emin adımlarla yürüdüğünü söyleyen Ali Babacan, “Biz çok yakından izlenen bir partiyiz. Bunu da çok net bir şekilde biliyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın DEVA Partisi yüzünden uykularının kaçtığını düşünüyorum. AK Parti, DEVA Partisi'nin yükselişinden çekiniyor.” dedi.

ANAYASA DEĞİŞSE NE OLACAK ZATEN UYMUYORLAR!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı Yeni Anayasa tartışmalarını gerçekçi bulmadığını söyleyen Ali Babacan, “Bir yeni anayasa çağrısı yapıldı ama ne kadar gerçekçi bilemiyoruz. Türkiye'nin ihtiyacı yeni anayasadan öncesistem değişikliğidir. Parlamenter sisteme geçilmeden yeni anayasa yapsan ne olacak? Türkiye'yi yöneten zihniyet eskisine uymuyor ki yenisine uysun. Anayasa'ya istediğinizi yazın zaten uyulmuyor.” ifadelerini kullandı.

HDP İLE YAPILAN GÖRÜŞMENİN DETAYLARINI AÇIKLADI!

HDP heyeti ile DEVA Partisi olarak yaptıkları görüşmenin detaylarını anlatan Ali Babacan, “Biz HDP heyetine o görüşmedeşiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu ifade ettik. Siyasetin üzerindehiçbir örgütün gölgesinin dolaşmaması gerektiğini ilettik. HDP'nin katılması konusuna gelecek olursak prensip olarak parti kapatmalara karşıyız. Kişiler bir suç işlemişse, işliyorsa ceza da bireysel olmalıdır.” şeklinde konuştu.

17 - 25 ARALIK'TA YOLSUZLUĞA BAKILAMADI!

17-25 Aralık sürecine dair çarpıcı bir değerlendirmede bulunan Ali Babacan, “Bunca yıllık devlet tecrübemden öğrendiğim bir şey varsa o da devletin arşivinden hiçbir şeyin kaybolmadığıdır. Kurşun kalemle Bir şey yazın onun on tane fotokopisi çekilip arşivlere konulur. Günün birinde 17-25 Aralık soruşturmalarına dönülüp bakılır. O günlerde yargı ve kolluk kuvvetlerinin eliyle mini birdarbe girişiminde bulunuldu. İşin yolsuzluk boyutu var mıydı? O dönem ona bakılamadı. Herkesin odak noktası darbe girişimiydi ve o konuya çok dikkat edilmedi ama günün birisinde açılıp bakılır. Kim ne yapmış, ne yapmamış devlet arşivlerinde net şekilde yazılıdır.” açıklamasını yaptı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@