Akp, Pkk'yı Hdp Aracılığı İle Yönetiyor

ANKARA (ANKA)-MHP  Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ağrı’da yaşanan son olaylar ile ile ilgili tartışmaları değerlendirirken, “Ağrı’da yaşanan olay, AKP’nin terörle mücadele etmediğini, PKK’yı HDP aracılığı ile yönettiğini orta

Haberler 24.04.2015, 19:48
Akp, Pkk'yı Hdp Aracılığı İle Yönetiyor

ANKARA (ANKA)-MHP  Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ağrı’da yaşanan son olaylar ile ile ilgili tartışmaları değerlendirirken, “Ağrı’da yaşanan olay, AKP’nin terörle mücadele etmediğini, PKK’yı HDP aracılığı ile yönettiğini ortaya koymaktadır” dedi. 

Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Çözüm Sürecini eleştirdi. AK Parti-PKK-HDP’yi koalisyon ortakları olarak niteleyen Vural, “AKP-PKK HDP  koalisyonunun zaman zaman atışmalarına, zaman zaman da kendi görüşmelerinin dehşet verici itiraflarına rastlıyoruz” diye konuştu. Başbakan Davutoğlu ve HDP temsilcilerinden gelen açıklamalara vurgu yapan Vural şöyle dedi:  

“Meclis'te konuşma yapanların aslında milli devleti, üniter devleti yıkmak amacıyla işbirliği içinde seçim kampanyası sürdürdükleri gayet açık ve net. İşte çözüm projesi budur. Çözüm Sürecinin eş ortakları bir araya gelerek devletin başına nasıl çorap ördüklerini itiraf etmektedirler. HDP’nin Eş Genel Başkanı Demirtaş diyor ki; 'Ankara Kandil’le görüşmek istedi. Kandil İmralı’yla görüşüyorsunuz bizimle görüşmenize gerek yok dedi.’ Görülmektedir ki AKP Kandili doğrudan muhatap alacağını PKK’nın siyasi uzantılarına söylemiş.”

AK Parti’nin HDP aracılığı ile PKK’yı yönettiğini öne süren Oktay Vural, bunun Ağrı’da yaşanan son olay ile ortaya çıktığını savundu. Vural, “Ağrı’da yaşanan olay, AKP’nin terörle mücadele değil, PKK’yı HDP aracılığı iye yönettiğini ortaya koymaktadır. PKK’ya yapılacak operasyonun haberini, asker ve polise talimat vermeden Kandil’e haber verdiniz. PKK’yı mı koruyorsunuz, çıkın açıklayın. Hangi operasyonlar Kandil'e haber verildi, çıkın açıklayın" diye konuştu.

Çözüm Sürecini yöneten tarafların hangi konularda işbirliği yaptıklarını millete anlatmaları gerektiğine dikkat çeken Oktay Vural, HDP-AK Parti işbirliğini de kırmızı başlıklı kız masalına benzetti. Hükümet yetkililerinin son günlerde HDP’lileri, “kuzu postuna bürünmüş kurta" benzettiğini anımsatan Vural, “Millete masal anlatıyorlar” dedi.  (ANKA)

(BK/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@