Akdoğan'dan Mısır'daki İdam Kararına Tepki: Cumhurbaşkanına İdam Cezası Vermek Alçaklıktır

ANKARA (ANKA) - Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye verilen idam cezasına ilişkin, “Mısır’da darbe yapmak, milletin seçilmiş iktidarını devirmek ne kadar büyük bir alçaklıksa, milletin se

Haberler 16.05.2015, 16:57
Akdoğan'dan Mısır'daki İdam Kararına Tepki: Cumhurbaşkanına İdam Cezası Vermek Alçaklıktır

ANKARA (ANKA) - Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye verilen idam cezasına ilişkin, “Mısır’da darbe yapmak, milletin seçilmiş iktidarını devirmek ne kadar büyük bir alçaklıksa, milletin seçilmiş Cumhurbaşkanına idam cezası vermekte o kadar büyük bir alçaklıktır” dedi.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Çukurambar’da Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışında konuştu. Akdoğan, Mısır Cumhurbaşkanı için verilen idam cezası kararına ilişkin, “Mısır’da bugün seçilmiş Cumhurbaşkanına idam cezası vermişler. Mısır’da darbe yapmak, milletin seçilmiş iktidarını devirmek ne kadar büyük bir alçaklıksa, milletin seçilmiş Cumhurbaşkanına idam cezası vermekte o kadar büyük bir alçaklıktır” diye konuştu.

Muhalefetin Türkiye’yi eski Türkiye’ye çevirmek istediğini söyleyen Akdoğan,  “Tek umutları HDP’de. HDP’ye barajı geçirirsek, AK Parti’nin bileğini bükeriz diyorlar” dedi.

-“HDP, PKK’IN VESAYETİ ALTINDA BİR ÖRGÜT”-

Konuşmasında, yerel seçimlerde muhalefetin her türlü oyuna başvurduğuna da dikkat çeken Yalçın Akdoğan, “Yapmadıkları kalmadı. Bakın HDP, batıda demokrasi havadisi geçirdi. Sen kimsin? HDP, PKK’ın vesayeti altında bir örgüt. Terör örgütünün kontrol altında olan bir yapı, bu yapının güçlenmesi demokrasiye ne katkı sağlayabilir. Sen bir söz söylediğinde seni Kandil azarlıyor. Kandil’in belirlediği örgüt komiserlerinin sözü geçiyor. Bunlarda eş başkanlık o örgütün kontrolü olsun diye var. Güneydoğu’da kapı kapı geziyorlar. Güya anket yapıyorlar. Eğer HDP’den başka bir partiye burada oy çıkarsa diye tehditler savuruyorlar. Bunlar başka bir şey bilmezler. Bu, hastalıklı ceberut bir yapıdır. Tek tek tehdit ediyorlar. Tehditle alınan oy demokrasiye karşı verilmiş bir oy değildir. Bunu çok iyi bilmemiz gerekiyor. Bunlar ruh ikizi. CHP ile HDP arasında siyasi zihniyet olarak bir fark olmadığı için şimdi kol kola girdiler” ifadelerini kullandı. (ANKA)

(AR/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@