Akdoğan: Yeni Türkiye'de Size Yer Olmayacak

ANKARA (ANKA) – Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, eski Türkiye’ye dönmek isteyenlerin panik halinde olduklarını belirterek, “Bu seçimi kader seçimi görüyorlar, ‘AK Parti kazanırsa bize yer yok’ diyorlar. Size yer olmayacak.

Haberler 16.05.2015, 00:21
Akdoğan: Yeni Türkiye'de Size Yer Olmayacak

ANKARA (ANKA) – Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, eski Türkiye’ye dönmek isteyenlerin panik halinde olduklarını belirterek, “Bu seçimi kader seçimi görüyorlar, ‘AK Parti kazanırsa bize yer yok’ diyorlar. Size yer olmayacak. Yeni Türkiye’de darbeci anlayışa, paralel devlet yapılanmasına yer olmayacak. Yeni Türkiye’de sadece milletin dediği olacak” dedi.

Akdoğan, Çukurambar Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada, “Sandık her şey değildir” diyerek milleti sokağa dökenler olduğuna dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“Nerede şimdi o milleti sokağa dökenler? Şimdi millet sokakta, işte biz buradayız. Nerede onlar? Hiç sokakta görmüyoruz; çünkü bunların demokrasi diye bir derdi yok. Bunlar yan gelip yatmaya alışmışlar. Oturduğum yerden ‘3 fazlasını, 5 fazlasını vereceğim’ diyeyim. Sonra tepki oylarıyla bu işi idare ederiz. Bunlar seçim kaybetmeye şerbetli. Biri 3 defa kaybetmiş, biri 5 defa kaybetmiş. Kaybedince bir şey olmuyor yani, koltuğu kaybetmiyorlar. Bunların nasıl bir zihniyete sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Biraz kazıyınca hemen dökülüyor, gerçek zihniyet ortaya çıkıyor. Biri, 28 Şubat’ın eğitim sistemi çıkıyor, imam hatiplerin orta bölümünü kapatmak… Biraz kazıyorsun, din dersi karşıtlığı çıkıyor. CHP’nin bir milletvekili adayı, ‘Erdoğan’ın Müslüman olduğuna inanmıyorum’ demiş. Sen kimsin, Erdoğan’a laf söylemek kim? Sen Erdoğan’ın tırnağı olamazsın. İnsanların dinini, imanını sorgulamak nasıl bir demokrasi anlayışı, nasıl bir insanlık anlayışıdır? Bunların yaklaşımı budur, bunlar demokrat olamazlar. Bunlar milletin değerleriyle kavgalılar. Yani ‘Ben Müslümanlığa inanmıyorum’ diyemediği için ‘Erdoğan’ın Müslüman olmadığına inanıyorum’ diyor. Bunlar hep darbe şakşakçılığı yaptılar, şimdi konuşuyorlar Kenan Evren’in arkasından. Sen ne yaptın arkadaş? Referandumda 12 Eylül’le hesaplaşalım dedik. Çıktınız hayır da hayır diye kampanya yaptınız.”

-“HEPSİ AYNI ÇUVALA GİRDİLER”-

Düne kadar yan yana gelemeyen partilerin hepsinin şimdi “aynı çuvala girdiğini” söyleyen Akdoğan, şunları ekledi:

“Dün, ‘Muhtar bile olamaz’ diyorlardı, bugün ‘Başkan seçtirmeyiz’ diyorlar. Devletin başındaki kişiye bu şekilde yakıştırmalarda bulunmak en basit tabiriyle densizliktir, terbiyesizliktir. Kimse kimsenin inancını sorgulayamaz. Bu zihniyeti sandığa gömmemiz gerekiyor. Bu yüzden eski Türkiye’ye dönmek isteyenler şimdi panik halindeler, bu seçimi kader seçimi görüyorlar, ‘AK Parti kazanırsa bize yer yok’ diyorlar. Size yer olmayacak. Yeni Türkiye’de darbeci anlayışa, paralel devlet yapılanmasına yer olmayacak. Yeni Türkiye’de sadece milletin dediği olacak. Bunlar hep dediler ki, ‘Siz sadece gidin yol yapın, kanalizasyon yapın. Başka işlerle, yüksek siyasetle ilgilenmeyin.’ TBMM’yi de belediye meclisi gibi çalıştırdılar. Ama AK Parti milletten aldığı emanete sahip çıktı, yüksek siyaset yaptı, bütün sorun alanlarına el attı ve sorunları tek tek çözüyoruz. Herkes sandığa gitsin, iradesini ortaya koysun.” (ANKA)
(AYÇ/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@