Akdoğan: Rtük 9 Ayda Bin 871 Müeyyide Kararı Aldı

ANKARA (ANKA) - RTÜK bütçesi üzerinde konuşan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 2014 yılının 9 aylık döneminde 2 bin 969 radyo ve televizyon değerlendirme raporu hazırlandığını, bu raporlar

Haberler 05.11.2014, 12:15
Akdoğan: Rtük 9 Ayda Bin 871 Müeyyide Kararı Aldı

ANKARA (ANKA) - RTÜK bütçesi üzerinde konuşan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 2014 yılının 9 aylık döneminde 2 bin 969 radyo ve televizyon değerlendirme raporu hazırlandığını, bu raporların Üst Kurul tarafından değerlendirmesi sonucunda bin 871 müeyyide kararı alındığını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlığının bütçesi üzerinde yaptığı konuşmada, gazetecilerin çalışma koşullarını iyileştirmek hedefiyle Basın İş Kanunu olarak adlandırılan Basın Mesleğinde Çalışanlarla Çalıştıranlar Arasındaki Münasebetlerin Tanzimi Hakkında Kanunun yeniden ele alınmasıyla ilgili olarak çalıştayların düzenlendiğini söyledi. Akdoğan, nihai sonuçların çıkacağı 3. ve son çalıştayın 2015 yılında İstanbul’da yapılacağını söyledi.

RTÜK bütçesi üzerinde de konuşan Akdoğan, Üst Kurulun yayınlara önceden müdahale etmediğini, programların yayından önce değil, yayınlandıktan sonra denetlenebildiğine işaret etti.

Akdoğan, 2014 yılının 9 aylık döneminde 2 bin 969 radyo ve televizyon değerlendirme raporu hazırlandığını, bu raporların Üst Kurul tarafından değerlendirmesi sonucunda bin 871  müeyyide kararı alındığını, müeyyide kararlarının bin 364’ünün (yüzde 73) konusunu reklam ihlalleri oluşturduğunu söyledi.

Akdoğan, 2014 yılının 9 aylık döneminde RTÜK İletişim Merkezine gelen yayınlarla ilgili bildirimlerde geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 20 oranında düşüş olduğunu, toplam 86 bin 44 adet bildirim yapıldığını söyledi. (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@