Akdoğan: Hukuka Ve Devlete Meydan Okuyan Kaybeder

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “Hem silah, hem siyaset olmaz. Bir yanda parmak sallayan, diğer yanda keleş sallayan... Hukuka ve devlete meydan okuyan kaybeder” dedi.

Haberler 27.07.2015, 12:53
Akdoğan: Hukuka Ve Devlete Meydan Okuyan Kaybeder

ANKARA (ANKA) – Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “Hem silah, hem siyaset olmaz. Bir yanda parmak sallayan, diğer yanda keleş sallayan... Hukuka ve devlete meydan okuyan kaybeder” dedi.

Akdoğan, Twitter hesabından yazdığı mesajda, silahlı mücadele yedeğinde süren çatışmacı kimlik siyasetinin, demokrasiye değil ayrışmaya hizmet edeceğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“AK Parti’nin birlik siyaseti doğru olandır. Hem silah, hem siyaset olmaz. Bir yanda parmak sallayan, diğer yanda kaleş sallayan... Hukuka ve devlete meydan okuyan kaybeder. Siyasetin normalleşmesi/demokratikleşmesi terörize edilmesine son verilmesinden geçiyor. Terör ve şiddet desteğiyle siyaseti zorluyorlar. En aykırı görüşler siyasette yer bulabiliyor, örgütsel destekle bunları dayatmak demokrasiyi rehin almak olur. Buna millet ve hukuk izin vermez.” (ANKA)
(AYÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@