Akdoğan, Çavuşoğlu Ve Bozdağ'dan Ap'nin Kararına Ayrı Ayrı Tepki

ANKARA(ANKA) – Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Avrupa Parlamentosu’nun (AP) 1915 olaylarına ilişkin aldığı karara tepki gösterdi. Başbakan Yardımcısı A

Haberler 15.04.2015, 22:47
Akdoğan, Çavuşoğlu Ve Bozdağ'dan Ap'nin Kararına Ayrı Ayrı Tepki

ANKARA(ANKA) – Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Avrupa Parlamentosu’nun (AP) 1915 olaylarına ilişkin aldığı karara tepki gösterdi. Başbakan Yardımcısı Akdoğan, “AP kıymet-i harbiyesi olmayan son kararıyla sözünün ağırlığını ortadan kaldırıyor. Goygoyculuk yaparak ciddi konular ele alınamaz” dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Avrupa Parlamentosu’nun 1915 olaylarına ilişkin aldığı karara Twitter üzerinden tepki gösterdi.

 

-AKDOĞAN: “KIYMET-İ HARBİYESİ OLMAYAN SON KARAR”-

 

AP’nin 1915 olaylarını “soykırım” olarak tanıyan kararına Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “AP kıymet-i harbiyesi olmayan son kararıyla sözünün ağırlığını ortadan kaldırıyor. Goygoyculuk yaparak ciddi konular ele alınamaz. AP’nin bir dirayeti, gücü, vizyonu varsa tarihi safsataları bıraksın günümüzde yaşanan hadislerle ilgili bir tavır takınsın” diyerek tepki gösterdi.

 

-“BOZDAĞ: KARAR İFTİRALARI HAKİKATE DÖNÜŞTÜRMEZ”-

 

Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, kararı, “Avrupa Parlamentosu'nun aldığı iftiralara dayalı olan ve tarihi gerçeklerin yalanladığı yanlı karar, Türkiye için yok hükmündedir. Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye aleyhine aldığı karar, tarihi gerçekleri değiştirmez, iftiraları hakikate dönüştürmez. Türkiye, Türkiye ve Türk milleti hasımlığı güdüsüyle alınmış yanlı kararlarla rotasını, kararlarını ve politikalarını değiştirmez” ifadeleriyle değerlendirdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamadan kısa bir alıntı yaparak açıklamanın linki ile birlikte şu mesajı paylaştı:

“Avrupa Parlamentosu’nun tarihi ve hukuku katleden karar tasarısını ve bu tasarıyı kabul edenleri ciddiye almıyoruz.” (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@