Ak Parti'nin, Zam Vaadi Memur Emeklilerini Kapsamıyor

AK Parti’nin dün açıkladığı seçim beyannamesine göre, emeklilere yapılması öngörülen aylık 100 liralık zammın, memur emeklilerini kapsamadığı ortaya çıktı. Yıllık bin 200 liralık zam sadece işçi ve Bağ

Haberler 05.10.2015, 12:14
Ak Parti'nin, Zam Vaadi Memur Emeklilerini Kapsamıyor

ANKARA(ANKA) – AK Parti’nin dün açıkladığı seçim beyannamesine göre, emeklilere yapılması öngörülen aylık 100 liralık zammın, memur emeklilerini kapsamadığı ortaya çıktı. Yıllık bin 200 liralık zam sadece işçi ve Bağ-Kur emeklilerini kapsıyor.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün ATO Kongre Merkezi’nde AK Parti’nin 1 Kasım seçimleri için hazırladığı seçim beyannamesini açıklanmıştı.

-DAVUTOĞLU, “TÜM EMEKLİLER” DEDİ AMA….”-

Başbakan Davutoğlu burada yaptığı konuşmada, “Bütün emeklilerimizi kuşatacak şekilde bin 200 lira ek zam yapıyoruz. Bütün emeklilerimize, hepsine ayda 100, yılda bin 200 lira takribi durumuna göre 1 veya 1,5 maaş yeni zam yapıyoruz. Emeklilerimize hayırlı bereketli olsun” demişti.

Fakat seçimler için AK Parti’nin hazırladığı broşürler ve “Huzur ve İstikrarla Türkiye’nin Yol Haritası 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri Seçim Beyannamesi” adını taşıyan dokümanda emekliye yapılacak zammın memur emeklisini kapsamadığı ortaya çıktı.

Seçimler için AK Parti tarafından hazırlanan “AK Parti Emeklilerin Yanında” başlığını taşıyan broşürde, “Memur emeklilerimize verdiğimiz gibi tüm işçi ve Bağ-Kur emeklilerimize de yıllık ilave bin 200 TL vereceğiz” ifadesi yer alıyor.

AK Parti’nin 288 sayfalık seçim beyannamesinde ise, “Tüm işçi ve Bağ-Kur emeklilerimize de önümüzdeki dönemde yıllık ilave bin 200 TL vereceğiz” ifadesi yer alıyor.

Seçimler için hazırlanan broşürler ve beyanname ile Başbakan Davutoğlu’nun açıklamaları arasında fark olması dikkat çekerken, Başbakan Davutoğlu emeklilere yapılacak 100 liralık zammın tarım Bağ-Kurlularını kapsamadığını ise konuşmasında vurgulamıştı.

Öte yandan Başbakan Davutoğlu’nun beyannameyi açıklarken arkasındaki ekranlardan yansıtılan videoda da emekliye yapılacak yıllık bin 200 liralık zammın sadece işçi ve memur emeklilerini kapsadığı ifadesi yer alıyordu. (ANKA)

(OLÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@