AK Partili Turan: Parayı IMF'e Teslim Etmediğimizden, Faizi Onlar Gibi Yüzde 60'a Çıkarmadığımız için İftira Atıyorlar

AK Parti ile muhalefet partileri arasında yaşanan 128 milyar dolar nerede? tartışmasına ilişkin AK Parti kanadından yeni açıklama geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan konu hakkında TBMM'de düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

AK Partili Turan: Parayı IMF'e Teslim Etmediğimizden, Faizi Onlar Gibi Yüzde 60'a Çıkarmadığımız için İftira Atıyorlar

Siyaset gündeminin en temel konusu 128 milyar dolar başlığı oldu. Sosyal medya ve siyasi gündemib uzun zamandır en çok konuşulan konusu olan 128 milyar dolar ile ilgili gün içinde hem CHP hemde AK Parti'den açıklama geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin gruğ toplantısında konuya ilişkin açıklamalarda bulunmuş ve AK Partiyi çok sert dille eleştirmişti. 

AK PARTİ'DEN CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NA YANIT GELDİ

CHP kanadından gelen bu açıklamaların hemen ardından yeni bir açıklama AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan geldi. 

Bülent Turan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlediği basın toplantısında konuya dair açıklamalarda bulundu. Konuşmasının başında CHP'nin gündeminden AK Parti'yi aldığınız zaman CHP'nin hiçbir gündeminin kalmayacağını söyleyen AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun son açıklamalarına değindi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun söylemlerini hakaret ce ağır ithamlar olarak nitelendiren Turan bu ifadelerin toplum vicdanında karşılık bulmadığını söyledi. 

Son olarak CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun, sahil kenarında hayatını kaybeden Aylan bebeğin fotoğrafı ile yaptığı, sosyal medyanında çok büyük tepki gösterdiği paylaşıma değinen Bülent Turan insanlığınızı sorgulamanız lazım dedi. 

128 Milyar Dolar Nerede Açıklaması

TBMM'de düzenlediği basın toplantısının devamında, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 128 milyar dolar açıklamasına değinen AK Parti Grup Başkanvekili Turan bir ajans çalışması ile karşı karşıyayız dedi. Turan, Merkez Bankası'nda bazı usuller olduğunu bu kapsamda altın döviz alım satımı yapacağını ifade ederek para nerede derken, para var ama satıldığı demeye başladılar, ifadelerini kullandı. 

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan konuya dair sözlerini ise "Bu ülkenin tek bir kuruşu Merkez Bankası'nda kaybolmamıştır. Kayıtların bankada olduğunu CHP milletvekilleri söylemeye başladılar. IMF'ye teslim etmediğimizden dolayı, faizi onların döneminde olduğu gibi yüzde 60-70'e çıkarmadığımız için bankaya, bize iftira atıyorlar" şeklinde tamamladı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@