Ak Partili Soylu: Kılıçdaroğlu Bertaraf Edilmeli

-Soylu, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun gitmesinin kendileri için kötü olacağını belirtirken, “CHP 7 Haziran akşamı Kemal Kılıçdaroğlu’na tezkereyi verecek. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza sürekli hakaret eden bir adamın siyaset

Haberler 03.05.2015, 17:04
Ak Partili Soylu: Kılıçdaroğlu Bertaraf Edilmeli

-Soylu, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun gitmesinin kendileri için kötü olacağını belirtirken, “CHP 7 Haziran akşamı Kemal Kılıçdaroğlu’na tezkereyi verecek. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza sürekli hakaret eden bir adamın siyasetten bertaraf edilmesi Türkiye’nin hayrına olacaktır” açıklaması yaptı.

TRABZON (ANKA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde AK Parti teşkilatlarının tehdit edildiğini öne sürerken, “Orada seçim bürosu kiraladığımızda gidiyorlar, insanları tehdit edip seçim bürolarının geri verilmesini sağlamaya çalışıyorlar. Bu seçim sürecini, bir baskı sürecine döndürdüler. Orada insanlarımızı sahipsiz bırakmayız. Eğer bunu devam ettirirlerse orayı başlarına yıkarız” dedi.

AK Parti internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Soylu, AK Parti Akçaabat Kadın Kolları tarafından ilçedeki bir restoranda düzenlenen kahvaltıda yaptığı konuşmada, hükümetin 13 yıllık icraatlarını anlatırken, AK Parti hükümeti döneminde ülkenin birinci kalkınma dönemini tamamlayarak, ikinci kalkınma dönemine geçtiğini savundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na eleştirilerde bulunan Soylu, “Ankara’da Rizeliler Gününe gidiyor. Kemençeyi görüyor, ne diyor biliyor musunuz? ‘Bu kemanla nasıl horon oynuyorsunuz’ diyor. Kemençeyle, kemanı ayıramayandan Türkiye’ye Başbakan, yönetici olur mu? Siz merak etmeyin, CHP de 7 Haziran akşamı Kemal Kılıçdaroğlu’na tezkereyi verecek” diye konuştu.

Soylu, Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’yi ve meselelerini bilmediğini iddia ederken “Kılıçdaroğlu’nun gitmesi bizim için kötü olacak ama sürekli yalan söyleyen, Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza sürekli hakaret eden bir adamın siyasetten bertaraf edilmesi Türkiye’nin hayrına olacaktır” diye konuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a da eleştirilerde bulunan AK Partili Soylu, “Van’da ne yaptılar biliyor musunuz? Bir musluk yaptılar, bütün bilbordlara koymuşlar. O musluktan kan akıtıyorlar, altına da yazıyorlar ‘Gerisini siz düşünün’ diye, tehdit ediyorlar. ‘Eğer HDP’ye oy vermezseniz, biz burayı kan gölüne çeviririz’ diye. Kan siyaseti güdüyorlar” dedi.

Soylu, çözüm sürecinin devamından yana olduklarını belirterek, “Biz Çözüm Sürecinden yanayız. Anaların ağlamasını istemiyoruz. Çözüm Sürecini kardeşlik süreci olarak biliyoruz” şeklinde konuştu.

Soylu, Çözüm Sürecinin muhatabının Demirtaş olmadığını ifade ederek, “Çözüm Sürecinin muhatabı, birlikte istiklal mücadelesi verdiğimiz kardeşlerimizdir. Birlikte büyük Türkiye’yi, zengin Türkiye’yi kurmaya çalıştığımız kardeşlerimizdir” şeklinde konuştu.

-“ORAYI BAŞLARINA YIKARIZ”-

Soylu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde AK Parti teşkilatlarının tehdit edildiğini öne sürerken şunları kaydetti:

“Orada seçim bürosu kiraladığımızda gidiyorlar, insanları tehdit edip seçim bürolarının geri verilmesini sağlamaya çalışıyorlar. Bu seçim sürecini, bir baskı sürecine döndürdüler. Orada insanlarımızı sahipsiz bırakmayız. Eğer bunu devam ettirirlerse orayı başlarına yıkarız. Demokrasiyi istismar etmeye kalkmasınlar. Demokrasi üzerinden insanların özgürlüğüne, hüviyetine kıskaç vurmaya, onların oy kullanma hüviyetini engellemeye çalışmasınlar. Buradan Aydın Doğan’a sesleniyorum. Ey Aydın Doğan, bu işin bedelini sen de ödersin.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@