AK Partili Mehmet Özhaseki, 'Onların Oylarının Allah Belasını Versin' Sözlerinden Geri Adım Attı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Cumartesi günü Kayseri'de yaptığı konuşmada CHP ve HDP'ye yönelik “Lanet olsun oylarına. Onların oylarının Allah belasını versin” sözlerinde aşırıya gitmiş olabileceği ifade ederek geri adım attı.

AK Partili Mehmet Özhaseki, 'Onların Oylarının Allah Belasını Versin' Sözlerinden Geri Adım Attı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Cumartesi günü Kayseri'de katıldığı bir programda CHP ve HDP seçmenlerine yönelik kullanmış olduğu ifadelerden geri adım attı.

MEHMET ÖZHASEKİ'NİN SÖZLERİ TEPKİ TOPLADI!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Cumartesi günü Kayseri'de bir açılış programına katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Mehmet Özhaseki, geçtiğimiz haftanın gündemi olan terör olaylarından siyasi bazı açıklamalarda bulundu. CHP'ye ve HDP'ye yüklenen Mehmet Özhaseki 3-4 oy için bu iki partimin kılıktan kılığa gridklerini ifade ederek, “Lanet olsun oylarına. Onların oylarının Allah belasını versin. Bunları her fırsatta söylemeliyiz.” demişti.

Direkt olarak bu partilere oy veren vatandaşları hedef alan ifadeler nedeniyle Mehmet Özhaseki'ye büyük bir tepki oluştu. Bu sözlerden sonra Mehmet Özhaseki'nin son yerel seçimlerde Mansur Yavaş'a karşı Ankara'da rakip olduğu hatırlatılarak o dönem HDP seçmenlerinden oy istediğine vurgu yapıldı. Gelen eleştiriler sonrasında Mehmet Özhaseki ise geri adım attı.

GERİ ADIM ATTI!

Sözcü Gazetesi'nden Deniz Zeyrek'e bir açıklama yapan Mehmet Özhaseki, “Evet doğrudur sanırım 'lanet olsun' kısmı aşırıya gitti. HDP'nin tavrını ben anlayabiliyorum ve sorgulamıyorum. Ancak CHP'liler bir kez olsun HDP'ye terörle aranıza mesafe koyundan diyemediler. İşte bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Benim ifadelerimde bir aşırıya gitme olabilir. Vatandaşa ne olursa olsun 'lanet olsun' denilmez, bu asla kabul edilemez.” dedi.

BENİM KASTIM OY VEREN VATANDAŞLAR DEĞİL!

Açıklamalarını sürdüren Mehmet Özhaseki, “Oy verenler netice bölgedeki veya Türkiye'nin dört bir tarafındaki gariban vatandaşlardır. Bir süre çileler çekmişler. Ben konuşma heyecanıyla ve yaşanan durumun ağırlığına isyan ederek o ifadeyi kullanmış olabilirim. Ancak beni kastım oy veren vatandaşlar değildir.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@