Son Dakika

Ak Partili Kadın Milletvekilleri Koruma Zinciri Oluşturdu

ANKARA (ANKA) - TBMM Genel Kurulu’nda gergin oturum sürüyor. Muhalefet partilerinin görüşmeleri engelleme taktiği devam ederken, Genel Kurul’da da ilginç görüntüler ortaya

Haberler 20.02.2015, 17:08
Ak Partili Kadın Milletvekilleri Koruma Zinciri Oluşturdu

ANKARA (ANKA) - TBMM Genel Kurulu’nda gergin oturum sürüyor. Muhalefet partilerinin görüşmeleri engelleme taktiği devam ederken, Genel Kurul’da da ilginç görüntüler ortaya çıkıyor. MHP’liler Başkanlık Divanı’na yürümek istedi, AK Partili kadın milletvekilleri Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı’yı korumak için Divan önünde el ele tutuşarak zincir oluşturdu.

TBMM Genel Kurul’u, Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı Başkanlığı’nda toplandı. Usul tartışmaları ile başlayan Genel Kurul, gündem dışı konuşmalarla devam ediyor. Muhalefet partileri ise görüşmeleri kilitlemek için tüm takTikleri deniyor.

 TBMM Genel Kurulu’nda, İç Güvenlik Paketi’nin görüşmelerine geçilemedi. 4 gündür sürekli yaşanan kavgalar nedeniyle görüşmelere geçilemezken, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı arasında yaşanan sözlü tartışma sırasında, AK Partili kadın milletvekilleri Bahçekapılı için zincir oluşturdu.

 Meclis Başkanvekili Bahçekapılı, sataşmadan dolayı Oktay Vural’a söz verdi. Söz verilmesine rağmen kürsüye gelmeyen Oktay Vural’ın yerine gündem dışı konuşmalara geçen Bahçekapılı ile Vural arasında sözlü tartışma yaşandı. Başkanlık Divanı önüne gelen Oktay Vural, eliyle işaret ederek MHP’li diğer milletvekillerini de çağırdı. Bu arada başkanlık divanı önüne gelen AK Partili kadın milletvekilleri, MHP’li erkek milletvekillerini hem başkanlık divanı önünden uzaklaştırdı, hem de zincir oluşturarak Meclis Başkanvekili Bahçekapılı’yı koruma altına aldı. Kadınların oluşturduğu zincir üzerine MHP’li erkek milletvekilleri başkanlık divanı önünü boşaltmak zorunda kaldı.

Gergin geçen oturumlar nedeni ile Meclis başkanvekili sık sık ara vermek zorunda kalıyor. Görüşmelerin bu şekilde devam etmesi halinde Genel Kurul’un gece yarısına kadar çalışması bekleniyor. (ANKA)

(BK/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sözleşmeli Personelin kadroya geçirilmesini doğru buluyor musunuz?
Sözleşmeli Personelin kadroya geçirilmesini doğru buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@