Ak Partili Canikli: İlk İş Seçim Vaatleri

ANKARA (ANKA)-AK Parti Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, yeni dönemde ilk olarak seçim vaatlerini yerine getireceklerini söyledi.      

Haberler 12.11.2015, 16:10
Ak Partili Canikli: İlk İş Seçim Vaatleri

Meclis’te kayıt işlemleri sürüyor. AK Parti Giresun milletvekili ve eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli, kayıt işlemlerinin ardından yaptığı açıklamada; yeni dönem Meclis’te ilk işin seçim vaatlerinin hayata geçirilmesi olacağını söyledi.
Canikli, bazı vaatlerin yasal düzenleme gerektirdiğini belirterek, “Bir de çözüm sürecinin tamamlanmasından sonra onun yerine ikame edilen kardeşlik projesinin bir parçası olarak özgürlük ortamının genişletilmesi ve demokratik standartların yükseltilmesi için çalışmalar yapılıyor. En önemlisi sivil bir anayasanın hayata geçirilmesidir”  dedi.

Polisin eylemcilere yönelik "şiddet uygulamalarını" da değerlendiren Nurettin Canikli, “Bunlar kabul edilemez şeyler. Maalesef zaman zaman bu görüntü ve tablolar ortaya çıakıyor. Üzerine kararlılıkla gidiliyor. Mutlaka buna benzer yasadışı, insan onuruyla bağdaşmayan hareketler hakettiği şekilde cezalandırılır” diye konuştu.

Silvan olaylarını ise Canikli şöyle değerlendirdi: 

“Vatandaşların taleplerini yerine getirme konusunda bir sorun yok. Orada terör var. Terör örgütü ve uzantılarının insanların hayatlarını idame etmelerine aykırı, Türkiye Cumhuriyeti egemenlik haklarına karşı faaliyetleri var. Her sistemin kendisini ortadan kaldırmaya dönük faaliyetleri ortadan kaldırma hakkı vardır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti onu yapıyor. Egemenlik haklarının mutlaka tesis edilmesi gerekiyor. Hukuk devleti kuralları içinde yapılması gerekenler yapılıyor. Terörle mücadele kolay değil. orada en ufak bir ihlal sözkonusu değildir.”  (ANKA)

(BK/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@