Ak Partili Binali Yıldırım: Elinde Silah Olanlar Etkisi Hale Getirilecek

ANKARA (ANKA) -AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Silvan’da meydana gelen olayları değerlendirir...

Haberler 12.11.2015, 15:55
Ak Partili Binali Yıldırım: Elinde Silah Olanlar Etkisi Hale Getirilecek

ANKARA (ANKA) -AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Silvan’da meydana gelen olayları değerlendirirken, “Silvan'daki olay oradaki sivil vatandaşlarımıza yönelik değildir. Aksine orada yaşayan Kürt vatandaşlarımızın huzurunu, güvenliğini bozan, günlük hayatı onlara zehir eden terör yapılanmalarına dönük bir çalışmadır. Başka yerlerde olduğu gibi burada da elinde silah olan kişiler etkisiz hale getirilecektir” dedi.

Meclis’te 26. Dönem milletvekili kayıt işlemleri sürüyor. Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım kaydını yaptırdı. 

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Yıldırım, Silvan’daki operasyonların sivil vatandaşlara yönelik olmadığını, Kürt vatandaşların huzurunu bozanlara yönelik olduğunu söyledi.

Binali Yıldırım şöyle dedi: 

"1 Kasım seçimlerinin en önemli konularından birisi terörle yapılan mücadeledir. Milletimiz terörle mücadeleden asla ve asla taviz verilmemesi için tam destek verdi. Bundan sonra gerek şehir merkezlerinde ve gerekse kırsalda hiç bir silahlı terör örgütü milletin başını rahatsız etmeyecek şekilde etkisiz hale getirilecektir. Devletimiz kararlılığı devam edecektir. Silvan’daki olay oradaki sivil vatandaşlarımıza yönelik değildir. Aksine orada yaşayan kürt vatandaşlarımızın huzurunu, güvenliğini bozan, günlük hayatı onlara zehir eden terör yapılanmalarına dönük bir çalışmaldır. Zorunluluktan kaynaklanan bir şeydir. Mutlaka başka yerlerde olduğu gibi burada elinde silah olan kişiler etkisiz hale getirilecektir.”

Yıldırım, 657 Devlet Memurları Kanunu’nun değişeceğine yönelik haberlerin hatırlatılması üzerine de “657 sayılı kanun anayasa teminatı altındadır. Yeni anayasa çalışmaları kapsamında devlette çalışan bütün kadrolar yeni baştan ele alınacaktır. Onun ötesinde temel bir düzenleme gündemimizde değlil” karşılığını verdi.

Yıldırım da diğer vekiller gibi gazetecilere, memleketi Erzincan’ın tulum peynirini ile İzmir inciri, zeytinyağı, zeytinyağı kolonyası ikram etti. (ANKA)

(BK/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@