Ak Parti'de Aday Adaylığı Başvuruları Başladı

AK Parti’den 1 Kasım’da yapılacak genel seçimlerde aday adayı olmak isteyenler için başvuru süreci başladı. 31 Ağustos

Haberler 31.08.2015, 14:05
Ak Parti'de Aday Adaylığı Başvuruları Başladı

ANKARA(ANKA) – AK Parti’den 1 Kasım’da yapılacak genel seçimlerde aday adayı olmak isteyenler için başvuru süreci başladı. 31 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında alınacak başvurularda 3 dönemini dolduran adaylar da başvuruda bulunabilecek.

AK Parti'de, 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine dair 28 Ağustos 2015 tarihinde gerçekleştirilen 225 sayılı Merkez Karar ve Yönetim Kurulunda, adaylık başvuru başlangıç tarihinin 31 Ağustos 2015 ve bitiş tarihinin 3 Eylül 2015 günü saat 19.00 olarak belirlenmesine karar verildi.

Milletvekilliği adaylık başvurusunun doğrudan Genel Merkez’deki ilgili birime veya il başkanlıklarına yapılması da kararlaştırılan MKYK’da, Başvuru formlarının ve eklerinin bizzat teslim edilmesi, milletvekili adaylık başvurusunda alınacak özel aidat miktarının; erkek aday adayları için 5 bin lira, kadın aday adayları için 2 bin 500 lira olması kararlaştırıldı. Engellilik halini belgeleyen aday adaylarından ise başvuru ücreti alınmaması kararlaştırıldı.

-3 DÖNEMLİKLER DE BAŞVURABİLECEK-

28 Ağustos’ta yapılan toplantının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, 24. ve 25. Dönemde milletvekili olanların da bu seçimlerde aday olabileceğini açıklamıştı. (ANKA)

(OLÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@