Ak Parti'de 5 Bakanın Seçim Bölgesi Değişti

ANKARA (ANKA)- AK Parti’de kabine üyelerinin aday olduğu illere göre; Başbakan Ahmet Davutoğlu seçim bölgesi olan Konya’dan aday oldu. 5 bakanın seçim bölgesi değiştirilirken, Başbakan Yardımcısı ve dışarıdan bakan olarak ata

Haberler 07.04.2015, 12:27
Ak Parti'de 5 Bakanın Seçim Bölgesi Değişti

ANKARA (ANKA)- AK Parti’de kabine üyelerinin aday olduğu illere göre; Başbakan Ahmet Davutoğlu seçim bölgesi olan Konya’dan aday oldu. 5 bakanın seçim bölgesi değiştirilirken, Başbakan Yardımcısı ve dışarıdan bakan olarak atanan Numan Kurtulmuş ise memleketi Ordu’dan aday gösterildi. Cevdet Yılmaz, Mehmet Şimşek, Veysel Eroğlu, Mehmet Müezzinoğlu ve Lütfü Elvan’ın seçim bölgeleri değişti.

AK Parti kritik illerde bazı bakanların seçim bölgelerini değiştirdi.

Başbakan Davutoğlu Hükümeti’nde görev alan toplam 16 bakan şu illerde aday gösterildi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, memleketi Ordu’dan,  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, seçim bölgesi olan Ankara 1. Bölge 1. Sıradan aday gösterildi.

Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, seçim bölgesi olan İstanbul’dan yeniden aday olarak yerini aldı.  

Sanayi ve Ticaret Bakanı Fikri Işık, seçim bölgesi olan Kocaeli’nden yeniden aday olarak gösterilirken, Çevre ve Şehircilik Bakanı  İdris Güllüce, İstanbul 1. Bölge 1. Sıradan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son kez milletvekili seçildiği sıradan aday yapıldı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, seçim bölgesi olan Denizli’den aday listesine yerleştirildi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avc Eskişehir’den aday gösterilirken, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Bingöl yerine Diyarbakır’dan aday yapıldı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bu seçimlerde Batman yerine Gaziantep’ten, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, seçim bölgesi olan Sivas’tan yeniden aday oldu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, seçim bölgesi Afyonkarahisar yerine, İzmir 1. Bölge 1. Sıradan aday gösterilirken, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, seçim bölgesi Edirne yerine Bursa’dan 1. Sıradan aday gösterildi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan, seçim bölgesi Karaman yerine; Antalya 1. Sıradan aday gösterildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, seçim bölgesi Samsun’dan yeniden aday olarak yerini aldı.

İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, ilk kez milletvekili adayı olarak listeye girerken memleketi Erzurum’dan aday oldu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam da memleketi Sakarya’dan aday yapıldı. (ANKA)

(BK/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@