Ak Parti Üç, Altı Ve Bir Yıllık Eylem Planları Hazırlıyor

ANKARA (ANKA) - AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, hükümet programının dışında eylem planı...

Haberler 13.11.2015, 13:50
Ak Parti Üç, Altı Ve Bir Yıllık Eylem Planları Hazırlıyor

ANKARA (ANKA) - AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, hükümet programının dışında eylem planı hazırladıklarını, üç aylık, altı aylık ve bir yıllık süreçte neleri gerçekleştireceklerini anlatacaklarını belirterek, eylem planının hükümet programından üç-beş gün sonra Başbakan tarafından açıklanacağını bildirdi.

Elvan, TBMM’de kaydını yaptırdıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

-EYLEM PLANI-

Hükümet programına ilişkin soruya Elvan, “Önemli ölçüde tamamladık. Hükümet programı üzerindeki çalışmalarımız devam ediyor, önemli ölçüde tamamladık. Hükümet programımız dışında bir eylem planımız olacak, bu eylem planımızda üç aylık süreçte neleri gerçekleştireceğiz, hangi yasal düzenlemeleri gerçekleştireceğiz, ne tür vaatlerimizi gerçekleştireceğiz, bunları kapsamlı olarak kamuoyuyla paylaşacağız. Yine altı aylık süreçte neleri yapacağız, bir yıllık süreçte neleri gerçekleştireceğiz somut, net bir şekilde sizlerle paylaşacağız. Bu hükümet programından daha sonra olacak, belki üç-beş gün sonra Sayın Başbakanımız bunları da açıklayacak, eylem planı olacak” dedi.

-“BİR BAŞBAKAN YARDIMCIMIZ REFORMLARDAN SORUMLU OLACAK”-

“Dün katıldığınız bir programda reformlardan sorumlu bir bakanlıktan bahsettiniz” sözüne de Elvan, “Bu seçim beyannamemizde de var, bir Başbakan yardımcımız reformlardan sorumlu olacak. Yeni dönem reformlarımızın yapıldığı bir dönem olacak, dolayısıyla bir reform hükümeti bir anlamda olacak. Reformlarımıza hızla başlayacağız. Bu reformların koordinasyonu, takibi, izlenmesi tüm bakanlıklarda bürokraside izlenmesine yönelik olarak da bir Başbakan yardımcılığı bu konuda görev yapacak” açıklamasını yaptı.

“Siz de kabine de görev alacak mısınız?” sorusuna Elvan, “O bizim yetkimizde olan bir husus değil” demekle yetindi.

-BAŞBAKAN ANAYASA TURUNA ÇIKACAK-

“Anayasa üzerinde mi olacak reform çalışmaları” sorusuna Elvan, “Anayasa konusunda Seçim Beyannamemizin bir parçası ama şu anda 317 milletvekilimiz var. Anayasayı değiştirecek bir tablo şu anda ortada yok ama Genel Başkanımız siyasi parti liderlerini ziyaret edecek, bu konudaki bizim anayasa konusundaki hassasiyetlerimizi ve mutlaka yeni bir anayasanın yapılması gerekliliğini Sayın Başbakanımız ifade edecek” dedi.

“Silvan’daki yaşanan olaylara ne diyorsunuz, sivil ölümler olduğu iddia ediliyor, ne diyorsunuz?” sorusuna  Elvan, “Kesinlikle doğru değil. Orada terör örgütü halkın üzerinde baskı uyguluyor, zulüm ediyor” dedi. (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@