AK Parti Muğla İl Başkanı Mete: Dalaman ilçe başkanımızın görevden alınmasının FETÖ/PYD ile ilgisi yok

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, partisinin Dalaman İlçe Teşkilatı Başkanı Mehmet Orhan ve yönetim kurulu üyelerinin genel merkez tarafından görevden alınmalarının Fetullahçı Terör Örgütü-Paralel...

Haberler 28.07.2016, 19:32
AK Parti Muğla İl Başkanı Mete: Dalaman ilçe başkanımızın görevden alınmasının FETÖ/PYD ile ilgisi yok
Cihan KAYA/DALAMAN (Muğla), () - AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, partisinin Dalaman İlçe Teşkilatı Başkanı Mehmet Orhan ve yönetim kurulu üyelerinin genel merkez tarafından görevden alınmalarının Fetullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile bir alakasının olmadığını söyledi.

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, İl Teşkilat Başkanı Şadi Pirci ile partisinin Dalaman İlçe Başkanlığı'nda basın açıklaması yaptı. Mete, açıklamasında partisinin Dalaman İlçe Teşkilatı Başkanı Mehmet Orhan ve yönetimini görevden alınmasını değerlendirip, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ak Parti Dalaman İlçe Teşkilatı'nda bir görev değişikliğinin söz konusu olduğunu belirten Mete, "Mehmet Orhan, bu partiye hizmet etmiş bir arkadaşımız. Bundan sonra da beraber çalışacağız, Bizim başkanımızla ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Kendisi ile alakalı herhangi bir yasadışı örgütle alakalı bir durum yok. FETÖ/PDY ile ile kendisinin uzaktan, yakından bir alakası yoktur. Görev değişikliğine gidilmesinin nedeni bu değil. Komple ilçe teşkilatı değiştiriliyor. Burada yeniden bir yapılanmaya gidilecek. Bu döneme denk gelmesi tesasüf oldu. Bundan sonra da kendisi ile istişare edeceğiz. Kendisi tekrar ilçe başkanımız da olabilir. Bu uzak bir ihtimal değil" dedi.

Orhan'ın partide son derece sevilen ve saygı duyulan bir isim olduğunu belirten Mete, "Farklı dedikodular, duyumlar dilden dile dolaşıyor. Biz her zaman kendisi ile kol kola girer, Dalaman sokaklarında yürürüz. Teşkilatım adına bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Telefonla beni arayıp belirli bir merkezden yönlendirildiği belli olan arkadaşlar, 'adayımız şu isim' diyorlar. Bunun ne o adaya faydası olur, ne de arayana faydası olur. Biz bu tip hareketleri yaşamış ve tecrübeli insanlarız. Bizim böyle bir yöntemimiz yok. En fazla kim için aranırsa, onu ilçe başkanı yapmayız. Dalaman'da bu partinin mensupları, sahipleri belli. Bugüne kadar görev yapmış arkadaşlarımızla bu partiyi kimin daha iyi noktaya getireceğinin istişaresini yaparız. 2019 seçimlerindeki hedefimiz, kiminle bir tane fazla oy alacaksak onun arkasında olacağız. Herkesin ortak buluştuğu bir insanı bulmak mümkün değil. Bugün bizim iftihar ettiğimiz Cumhurbaşkanımız bile yüzde 53-54 güven alıyor, ama birtakım insanlar da karşısında oluyor. Bu demokrasinin gereği. Bizimde burada herkesin mutabık olacağı bir ilçe başkanı bulmamız söz konusu değil" dedi.

Mete, daha sonra gazetecilerin sorularını cevapladı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@