AK Parti'li Karacan: FETÖ Makedonya'da da ciddi bir örgüt ağı kurmuş

AK Parti Eskişehir Milletvekili ve Makedonya Fahri Konsolosu Harun Karacan, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Makedonya'da da ciddi bir örgüt ağı kurduğunu söyledi.

Haberler 11.08.2016, 15:14
AK Parti'li Karacan: FETÖ Makedonya'da da ciddi bir örgüt ağı kurmuş
Hakan TÜRKTAN- Saadet YÖRÜKÇÜ/ESKİŞEHİR, () - AK Parti Eskişehir Milletvekili ve Makedonya Fahri Konsolosu Harun Karacan, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Makedonya'da da ciddi bir örgüt ağı kurduğunu söyledi.
Eskişehir'de basın toplantısı düzenleyen Milletvekili Harun Karacan, FETÖ ile bağlantılı olan kurumların kapatılma çalışmalarının sadece Türkiye'de ile sınırlı olmadığını, yurt dışında da çalışmaların sürdüğünü belirtti. FETÖ'nün Makedonya'da 7 okulunun bulunduğunu açıklayan milletvekili Karacan şöyle konuştu:

"Makedonya'da yaşayan soydaşlarımız, bu ülkede ciddi örgütlenmesi olan eli kanlı FETÖ Terör örgütünden olabildiğince uzak durmalı. Makedonya'da yaşayan vatandaşlarımız ile Makedon halkının bu kanlı örgüte prim vermeyeceğine inancım tamdır. FETÖ terör örgütü tehlikesine karşı Makedonya makamlarına gerekli uyarılar yapılmıştır. 15 Temmuz gecesi kendi halkı üzerine kurşun yağdırıp, kirli emellerini gazi meclisi bombalamaya kadar vardıran FETÖ terör örgütünün ne denli büyük bir tehlike olduğu herkes tarafından görülmüştür. Birçok Balkan ülkesinde FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen kurum ve şirketler faaliyet gösteriyor. Örgütün Bosna'da 15, Arnavutluk'ta 12, Makedonya'da 7, Kosova'da 5 ve Sırbistan'da 1 okulu bulunuyor. Bu açıkça gösteriyor ki bu kanlı örgütle mücadele Türkiye dışında da sürmek durumunda. Bu eli kanlı örgütün Türkiye dışında hemen her ülkede benzeri bir örgütlenmesi mevcut. Bu ülkelerden biri, benim de fahri konsolos olarak görev yaptığım Makedonya'dır. Ne yazık ki FETÖ örgütü tıpkı ülkemiz ve diğer ülkelerde olduğu gibi Makedonya'da da ciddi bir örgüt ağı kurmuş vaziyette. "

Milletvekili Karacan FETÖ'nün Türkiye'de olduğu gibi yurt dışında da dini duygular üzerinden insanları kandırdığını belirterek, şöyle devam etti:

"Makedonya'da yaşayan Türk vatandaşlarımız ile Makedon halkı bu örgüte inanmamasını, terör örgütüyle iyi niyet çerçevesinde bağları bulunanların bu bağlarını hemen kesmesini ve niyetlerinin hiç de iyi olmadığı anlaşılan bu örgütten olabildiğince uzak durmaları gerekir. Makedonya'da yaşayan gerek Türk vatandaşlarının gerekse Makedon halkının bu kanlı örgüte prim vermeyeceğine inancım tamdır."
FETÖ'nün Makedonya'da ilk faaliyet yıllarında halktan zekat, sadaka ve kurban parası adı altında topladığı paralarla okullar açtığını söyleyerek, "bu örgütün, İslam Birliği dışında zekat topladığı için halk arasında fitne çıkmasına ve ayrımcılıkların yaşanmasına neden olduğunu da çok iyi biliyoruz" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@