AK Parti İstanbul Yeni İl Başkanı Belli Oldu! Osman Nuri Kabaktepe Kimdir, Nerelidir, Ne İş Yapar?

AK Parti İl Başkanlığı'ndan değişim yaşanacağı açıklandı. Mevcut başkan Bayram Şenocak'ın göreve devam etmeyeceğini açıklamasının ardından yerine gelecek yeni isim de belli oldu. AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak Osman Nuri Kabaktepe'nin belirlendiği açıklandı. Osman Nuri Kabaktepe kimdir?

AK Parti İstanbul Yeni İl Başkanı Belli Oldu! Osman Nuri Kabaktepe Kimdir, Nerelidir, Ne İş Yapar?

AK Parti'nin Türkiye genelinde il yönetimlerinde bir süredir başlattığı değişim hareketine İstanbul da katıldı. AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak yeni bir ismin belirlendiği açıklandı.

AK PARTİ'DE DEĞİŞİM SÜRÜYOR!

AK Parti'de il kongreleri hız kesmeden devam ediyor. Genelde bu kongrelerde tek adaylı seçimler yaşanıyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ve AK Parti Genel Merkezi'nin tespiti ile yeni il başkanları belirleniyor. Ardından da tek adaylı seçim sürecine giriliyor. Bu şekilde parti içerisinde olsası bir bölünmenin de önüne geçiliyor. Ancak yine de bu sistemin demokrasi ayağını eksik bıraktığına yönelik eleştiriler de yapılıyor.

AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI'NA YENİ İSİM!

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak görevini bırakacağını ve bir başka kişiye devredeceğini duyurdu. 9 Şubat 20218'den itibaren AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak görev yapan Bayram Şenocak özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın Millet İttifakı veCHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'na kaptırılmasının ardından yoğun şekilde eleştirilmişti. Ancak o dönem bir görevden alma gerçekleştirilmedi ve Bayram Şenocak AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak uzun yıllar partisine hizmet etme imkanı buldu.

BAYRAM ŞENOCAK'TAN VEDA MESAJI!

Görevini bir başkansına devredeceğini açıklayan AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde büyük ve güçlü Türkiye hedeflerimiz olan 2023, 2053 ve 2071 ideallerimizin yolunda çalışmaya devam edeceğiz. Biz pazara kadar değil mezara kadar liderimizin ve davamızın yanından olan inanmış insanlarız. İl Başkanlığı görevim boyunca bizimle beraber emek veren, çaba gösteren, altın terini akıtan tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ederim. Bundan sonra da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile yol yürümeye, dava arkadaşlığı yapmaya ve onun önderliğinde Türkiye'ye hizmet etmeye devam edeceğiz.”

AK PARTİ İSTANBUL YENİ İL BAŞKANI BELLİ OLDU!

Bayram Şenocak'ın görevini bırakmasının ardından AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak kimin belirleneceği merak konusu oldu. Bu merak çok uzun sürmedi ve kısa bir süre içerisinde belirlenen AK Parti İstanbul İl Başkanı'nın Osman Nuri Kabaktepe olduğu ortaya çıktı. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Grup Sözcüsü Avukat Mücahit Birinci de Osman Nuri Kabaktepe'nin AK Partiistanbul İl Başkanı olacağını doğruladı.

OSMAN NURİ KABAKTEPE KİMDİR?

1970 yılında Ordu'nun Fatsa ilçesinde doğmuştur. Fwtsa İmam Hatip Lisesi'nden mezun olduktan sonra eğitimine Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde devam etmiştir. Aynı bölümde lisans eğitiminin ardından yüksek lisans eğitimini de tamamlamıştır. Refah Partisi'nde aktif olarak görev almış ve Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu seçimlerdeboy göstermiştir. Refah Partisi'nin kapanmasının ardından Fazilet Partisi'nin kuruluş çalışmalarında yer almıştır. Saadet Partisi İstanbul İl Yönetimi'nin kurucu başkanı olmuştur.Aynı zamanda partinin Genel İdare Kurulu üyesi olarak da görev yapmıştır. 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde memleketi Fatsa'da Saadet Partisi tarafından belediye başkan adayı olarak gösterilmiş ama seçimi kazanamamıştır. Çok sayıda sivil toplum örgütünde görev alan Osman Nuri Kabaktepe Saaadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanlığı, İlim Yayma Cemiyeti Denetim Kurulu Üyesi, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişareKurulu Üyesi, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Genel Başkan Yardımcısı ve Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde bulunmuştur.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@