Ağbaba, Son Beş Yılda Sosyal Medya Hesabı İncelenen Personel Sayısını Sordu

ANKARA (ANKA)- CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, sayıları 90 kadar olan Ziraat Bankası personelinin sosya...

Haberler 26.09.2015, 10:15
Ağbaba, Son Beş Yılda Sosyal Medya Hesabı İncelenen Personel Sayısını Sordu

ANKARA (ANKA)- CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, sayıları 90 kadar olan Ziraat Bankası personelinin sosyal medya hesaplarının incelendiği ve Cumhurbaşkanı ile ilgili karikatürler dolayısıyla işten çıkarıldıkları iddiasını Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sordu.

Ağbaba, Başbakan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, Ziraat Bankası’nın farklı şubelerinde çalışan kişilerin sosyal medyada yaptıkları Cumhurbaşkanı hakkındaki karikatür paylaşımlarının incelendiği ve farklı gerekçelerle usulsüzce işten çıkarıldıkları iddialarına değinerek şöyle dedi:

“Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin sosyal medya hesaplarının incelendiği doğru mudur? Bu inceleme hangi amaçla ve ne sıklıkla kimler tarafından yapılmaktadır?

Son beş yılda sosyal medya hesabı incelenen personel sayısı nedir? Bu incelemeler sonucunda hakkında soruşturma başlatılan kişi var mıdır? Bu incelemelerin hukuki dayanağı nedir?

Son beş yılda sosyal medya hesapları incelenerek işten çıkarılan kişilerin kurumlara göre dağılımı nedir? Bu incelemelerde işten çıkarmaya gerekçe olabilecek hangi veriler bulunmuştur?

Geçtiğimiz günlerde toplamda sayıları 90 kadar olan Ziraat Bankası personelinin sosyal medya hesaplarının incelendiği ve Cumhurbaşkanı ile ilgili karikatürler dolayısıyla işten çıkarıldıkları iddiası doğru mudur? Doğru ise bunun hukuki gerekçesi nedir? Bu kişiler hakkında yapılmış bir soruşturma söz konusu mudur?” (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@