Adaylığı İptal Edilen Sertel Aym'ye Gidiyor

ANKARA (ANKA) – CHP İzmir 2. Bölge’de yapılan önseçimde üçüncü sırada milletvekili adayı seçilen ancak, Yüksek Seçim Kurulu tarafından Basın İlan Kurumu Genel Kurul üyesi olduğu gerekçesiyle adaylığı iptal edilen Atila Sertel

Haberler 20.04.2015, 22:09
Adaylığı İptal Edilen Sertel Aym'ye Gidiyor

ANKARA (ANKA) – CHP İzmir 2. Bölge’de yapılan önseçimde üçüncü sırada milletvekili adayı seçilen ancak, Yüksek Seçim Kurulu tarafından Basın İlan Kurumu Genel Kurul üyesi olduğu gerekçesiyle adaylığı iptal edilen Atila Sertel, “Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuruyu yapıyorum. Hakkımızı arayacağız” dedi.

Sertel yazılı açıklamasında, genel kurul üyeliğinin resmi devlet görevi olmadığını vurguladı. Basın İlan Kurumu’nun Genel Kurulu’na da İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ni temsilen ve Anadolu’daki cemiyetlerin haklarının görüşüleceği için katıldığını belirterek, “Genel Kurul’a katılmam beni kamu görevlisi yapmaz. Bu durum hukuka aykırıdır. Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuruyu yapıyorum. Hakkımızı arayacağız” dedi.
Sertel, sosyal medyada adı üzerinden CHP’nin kurumsal kimliğine ve iktidar yürüyüşüne zarar vermek isteyenler olabileceğini de ifade ederek, “Ben CHP’nin iktidar yürüyüşünde sade bir nefer olarak da üzerime düşen görevi yapacağım. İl Başkanımızın, ilçe başkanlarımızın şahsıma vereceği her türlü görevi yapmaya ve partimin başarısı için çalışmaya hazırım. Önemli olan milletvekili olmak değil. Önemli olan Türkiye’de demokrasinin işlemesi, insan hak ve özgürlüklerinin korunması ve ülkemizde ezilenlerin yüzünün güldüğü CHP iktidarının kurulmasıdır” dedi.

Sertel, CHP İzmir İl Başkanlığı’nın kendisine vereceği görevler için hazır olduğunu da belirtti. (ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@