Aday Olmayan Ya Da Seçilemeyen Vekile ‘Borç' Şoku

Aday olmayan veya aday olup da tekrar seçilemeyen milletvekilleri avanslarını bir ay içerisinde kapatacak, aksi halde kişi borcu olarak tahsil edilecek. Haberleşme giderlerinden Kasım 2015 dönemi itibarıyla limit aşımı olması halinde aşan miktar kişi borcu olarak tahsil edilecek.

Haberler 07.10.2015, 12:50
Aday Olmayan Ya Da Seçilemeyen Vekile ‘Borç' Şoku

ANKARA (ANKA)- Aday olmayan veya aday olup da tekrar seçilemeyen milletvekilleri avanslarını bir ay içerisinde kapatacak, aksi halde kişi borcu olarak tahsil edilecek. Haberleşme giderlerinden Kasım 2015 dönemi itibarıyla limit aşımı olması halinde aşan miktar kişi borcu olarak tahsil edilecek.

-“AVANSLARINI BİR AY İÇERİSİNDE KAPATMALARI YASAL ZORUNLULUK”-

Aday olmayan veya aday olup da tekrar seçilemeyen milletvekillerinden yurt içi veya yurt dışı görevlendirilmelerinden dolayı avans borcu bulunanlar  görev bitim tarihi itibarıyla, avanslarını bir ay içerisinde kapatmaları yasal zorunluluk olacak. Aksi halde Strateji Geliştirme Başkanlığınca kişi borcu olarak tahsil edilecek.

-HABERLEŞME GİDERLERİNDEN AŞAN MİKTAR KİŞİ BORCU OLARAK TAHSİL EDİLECEK-

TBMM Haberleşme Yönetmeliği gereğince, TBMM Bütçesinden ödenen haberleşme giderlerinden Kasım 2015 dönemi itibarıyla limit aşımı olması halinde aşan miktar Strateji Geliştirme Başkanlığınca kişi borcu olarak tahsil edilecek.

-“TAKSİTLİ TELEFON CİHAZ BEDELİNİN KALANI 15 EKİM 2015 TARİHİNDE ÖDENECEK OLAN ÖDENEK VE YOLLUKLARINDAN DEFATEN KESİLECEK”-

Ayrıca, Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığınca ilan edilen kesin aday listesinde yer alamayan milletvekillerinin GSM operatörlerinden almış oldukları taksitli telefon cihaz bedelinin kalanı 15 Ekim 2015 tarihinde ödenecek olan ödenek ve yolluklarından defaten kesilecek. (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@