Aday Olmayan Veya Seçilemeyecek Milletvekillerine Pasaport Şoku

ANKARA (ANKA)- Milletvekili adayı olmayan veya aday olup da tekrar seçilemeyen milletvekillerinin mevcut diplomatik pasaportları hususi pasaporta dönüşecek ve eski pasaportlar Milletvekili Hizmetleri Başkanlığına teslim edilc

Haberler 13.05.2015, 17:39
Aday Olmayan Veya Seçilemeyecek Milletvekillerine Pasaport Şoku

ANKARA (ANKA)- Milletvekili adayı olmayan veya aday olup da tekrar seçilemeyen milletvekillerinin mevcut diplomatik pasaportları hususi pasaporta dönüşecek ve eski pasaportlar Milletvekili Hizmetleri Başkanlığına teslim edilceek. “Milletvekilinin Kullandığı Araç" şerhi konulan araçlardaki şerh de 7 Haziran 2015 tarihi itibarıyla kaldırılacak.

24. Yasama Döneminin 7 Haziran 2015 tarihinde sona erecek olması nedeniyle 25. Dönemde aday olmayan, aday olup tekrar seçilemeyen milletvekillerine özlük hakları ile ilgili yazı gönderildi.

-MEVCUT DİPLOMATİK PASAPORTLAR HUSUSİ PASAPORTA DÖNÜŞECEK-

Aday olmayan veya aday olup da tekrar seçilemeyen milletvekillerinin tedavi yardımının mevcut haliyle aynen devam edeceği ifade edilen yazıda, “Mevcut diplomatik pasaportlarınız hususi pasaporta dönüşeceğinden, bu pasaportların Milletvekili Hizmetleri Başkanlığına teslim edilmesi gerekmektedir” denildi.

-VEKİL ARAÇ KARTLARI-

"Milletvekilinin Kullandığı Araç" şerhi konulan araçlardaki bu şerhin 7 Haziran 2015 tarihi itibarıyla kaldırılacağı, konunun Emniyet'e de bildirileceği kaydedildi.

-AVANS BORÇ HATIRLATMASI-

Yurt içi veya yurt dışı görevlendirilmelerinden dolayı avans borcu bulunanların, görev bitim tarihi itibarıyla, avanslarını bir ay içerisinde kapatmalarının yasal zorunluluk olduğu vurgulanan yazıda, “Aksi halde Strateji Geliştirme Başkanlığınca kişi borcu olarak tahsil edilecektir” uyarısı yapıldı.

-HABERLEŞME GİDERİ-

TBMM Haberleşme Yönetmeliği gereğince, TBMM Bütçesinden ödenen haberleşme giderlerinden Haziran 2015 dönemi itibarıyla limit aşımı olması halinde aşan miktarın Strateji Geliştirme Başkanlığınca kişi borcu olarak tahsil edileceği hatırlatması da yapıldı.

-BİLGİSAYARLAR BAKIMA ALINACAK-

Yasama faaliyetlerinde kullanılmak üzere "makamda" bulunan bilgisayarların 25. Dönem milletvekillerinin kullanımı için Bilgi İşlem Başkanlığı tarafından bakıma alınacağı, 7 Haziran 2015 tarihine kadar bilgisayarda bulunan önemli bilgi ve belgelerin yedeklenmesinin büyük önem taşıdığı kaydedildi.

-ÖDÜNÇ KİTAP ALANLAR-

Kütüphaneden ödünç alınan ve süresi dolduğu halde iade edilmeyen kitap var ise Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Başkanlığına iadesi gerektiği belirtildi. (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@