9 Farklı Seçim Anketinden Çarpıcı Sonuçlar Çıktı! İşte AK Parti, CHP, İYİ Parti Ve MHP'nin Ortalama Oy Oranları!

Avrasya Araştırma Şirketi'nin sahibi Kemal Özkiraz tarafından 5 farklı anket şirketinin yapmış olduğu son 9 seçim anketlerini değerlendirildi. Anket ortalamalarına göre hangi siyasi partinin yüzde kaç oyu var?

9 Farklı Seçim Anketinden Çarpıcı Sonuçlar Çıktı! İşte AK Parti, CHP, İYİ Parti Ve MHP'nin Ortalama Oy Oranları!

Avrasya Araştırma Şirketi'nin sahibi olan Kemal Özkiraz farklı bir seçim anketi değerlendirmesi yaparak dikkat çekici sonuçlara ulaştı

Türkiye'nin önce gelen 6 anket şirketi tarafından Ocak ve Şubat aylarında yapılan toplam 9 seçim anketlerini birleştiren Kemal Özkiraz siyasi partilerin ortalama oy oranlarına dair verileri kamuoyuna duyurdu.

ANKET ŞİRKETLERİNİN SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI BİRLEŞTİRİLDİ

Aksoy Araştırma, AKAM, İstanbul Ekonomi Araştırma, MetroPoll ve Mak Danışmanlık'ın anketlerini birleştiren Kemal Özkiraz ilginç seçim sonuçlarına ulaştı. Açıklanan sonuçlar Türkiye siyasetinin son fotoğrafını çekti.

HANGİ PARTİ YÜZDE KAÇ OY ALIYOR?

Kararsızlar dağıtıldığında oluşan seçin anketine göre şu sonuçlar şöyle:

AK Parti: Yüzde 36,4

CHP: Yüzde 24,5

İYİ Parti: Yüzde 13,2

HDP: Yüzde 10,4

MHP: Yüzde 8,5

DEVA: Yüzde 2,6

Gelecek: Yüzde 2

Saadet Partisi: Yüzde 1,4

KARARSIZLAR SEÇİM SONUCUNU BELİRLEYECEK?

Avrasya Araştırma Şirketi'nin sahibi Kemal Özkiraz kararsızlar dağıtılmadan da meydana çıkan sonuçlar hakkında yorumlarda bulundu. Buna göre karasızlar dağıtılmadan AK Parti'nin oy oranı yüzde 30,3 ve MHP'nin oy oranı yüzde 7,06 olarak oluştu. Aynı sistemde CHP'nin oy oranı yüzde 20,45 ve İYİ Parti'nin oy oranı da yüzde 11,04 oldu. Bu sonuçlara göre Türkiye'de çok ciddi bir kararsız seçmen kitlesi bulunuyor. Bu seçmen kitlesinin olası bir seçimde son düzlükte verecekleri karar seçimin sonuçlarında belirleyici olacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@