7 Haziran'dan Sonra Kaç Atama Yapıldı?

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 7 Haziran 2015 tarihinden itibaren bakanlıklara bağlı kamu kurum ve kuruluşlarına kaç atama yapıldığını sordu.

Haberler 30.08.2015, 16:03
7 Haziran'dan Sonra Kaç Atama Yapıldı?

ANKARA (ANKA) - CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 7 Haziran 2015 tarihinden itibaren bakanlıklara bağlı kamu kurum ve kuruluşlarına kaç atama yapıldığını sordu. Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde, “Basına yansıyan haberlere göre, geçici hükümet olarak, bir günde 11 ayrı Bakanlıkta (Başbakanlık, Başbakan Yardımcılığı, Dışişleri, Adalet, Aile ve Sosyal Politikalar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Çevre ve Şehircilik, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim, Milli Savunma ve Orman ve Su İşleri bakanlıkları) 44 atama ve görevden alma kararnamesine imza atılmıştır” dedi.

Tanrıkulu bu bağlamda şu soruları yöneltti:

“Geçici Hükümet olarak bakanlıklara bağlı kamu kurum ve kuruluşlarına yaptığınız atama ve görevden almaların gerekçesi nedir?

7 Haziran 2015 tarihinden itibaren bakanlıklara bağlı kamu kurum ve kuruluşlarına kaç atama yapılmıştır?

7 Haziran 2015 tarihinden itibaren bakanlıklara bağlı kamu kurum ve kuruluşlarında kaç kişi görevden alınmıştır?

7 Haziran 2015 tarihinden itibaren bakanlıklara bağlı kamu kurum ve kuruluşlarında görevden alınanların kaçı mahkeme kararıyla görevlerine dönmüşlerdir?

Geçici Hükümet olarak bakanlıklara bağlı kamu kurum ve kuruluşlarına atama ve görevden alma kriterleri nelerdir?

Geçici Hükümet olarak bakanlıklara bağlı kamu kurum ve kuruluşlarına yaptığınız atama ve görevden almalardaki kamu yararı nedir? 

Geçici hükümet olarak bakanlıklara bağlı kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan atama ve görevden almalarda personelin mesleki yeterliliği mi etkilidir?” (ANKA)

(HM/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@