50 Kişinin Ölümünde Sokağa Çağıranların Eline Saz Verip Cici Çocuk Diye Çıkardılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Dolmabahçe mutabakatı” diye birşey tanımadığını belirterek “O toplantı bir mutabakat olamaz. Orada bir hükümet ve bir siyasi parti vardı. Neyin mutabakatını kimle yapıyorsunuz. Parlamentoda partiler müşterek çalışma yapar, Türkiye mutabakatı gibi bir çalışma yapar, yoksa bölücü terör örgütüne sırtını dayamış olanlarla bir mutabakat yapılamaz. Orada bir fotoğraf karesi içinde yer almak doğru değil” dedi. HDP’ye tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 50 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylarda insanları sokağa dökenlerin eline daha sonra saz verilip “cici çocuk” diye tanıtıldığını bildirdi.

50 Kişinin Ölümünde Sokağa Çağıranların Eline Saz Verip Cici Çocuk Diye Çıkardılar

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bayram Namazı’nı Ataşehir’deki Mimar Sinan Camii’nde kıldı ve Namaz sonrası açıklamalarda bulundu.

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Dolmabahçe mutabakatı” diye birşey tanımadığını belirterek “O toplantı bir mutabakat olamaz. Orada bir hükümet ve bir siyasi parti vardı. Neyin mutabakatını kimle yapıyorsunuz. Parlamentoda partiler müşterek çalışma yapar, Türkiye mutabakatı gibi bir çalışma yapar, yoksa bölücü terör örgütüne sırtını dayamış olanlarla bir mutabakat yapılamaz. Orada bir fotoğraf karesi içinde yer almak doğru değil” dedi. HDP’ye tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 50 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylarda insanları sokağa dökenlerin eline daha sonra saz verilip “cici çocuk” diye tanıtıldığını bildirdi.

-ÇÖZÜM SÜRECİNİ PARTİLER MÜŞTEREK YAPAR-

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde kıldığı Bayram Namazından sonra kendisini izleyen gazetecilerle bayramlaştı. Soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan Dolmabahçe’de çözüm süreci kapsamında yapılan görüşmeyle ilgili olarak “Ben Dolmabahçe mutabakatı ifadesini kabul etmiyorum. O toplantı bir mutabakat olamaz. Orada bir hükümet ve bir siyasi parti vardı. Neyin mutabakatını kimle yapıyorsunuz. Parlamentoda partiler müşterek çalışma yapar, Türkiye mutabakatı gibi bir çalışma yapar, yoksa bölücü terör örgütüne sırtını dayamış olanlarla bir mutabakat yapılamaz. Orada bir fotoğraf karesi içinde yer almak doğru değil. Bir taraftan sırtını oraya dayayacaksın bir taraftan biz değil Öcalan çözer diyeceksin. O zaman senin milletvekillerinin oraya gitmesinin ne anlamı var. Bunu da bizim bilmemiz bizim görmemiz lazım” dedi.

-50 KİŞİNİN ÖLÜMÜ SONRASI ELİNE SAZ VERDİLER-

6-7-8 Ekim tarihlerini unutmalarının mümkün olmadığı örneğini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Güneydoğu’daki kardeşlerimizi sokağa çağıranlar 50 kişinin ölümü var. Öldürülen Kürt, ölen Kürt çağrıyı yapanlar da ortada. Ondan sonra eline saz ver cici çocuk diye çıkar meydanlara” dedi.

-“UZANTININ ELİNDEN GELENİ YAPMASI LAZIM”-

Bayramı bayram gibi yaşamak istediklerini, Ramazan ayının bir sorun yaşanmadan geçtiğini, Türkiye’nin komşularında problemler yaşandığını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan Doğu ve Güneydoğu’da ise bayramın tam yaşanamadığını bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Ne yazık ki bölücü terör örgütü hala tırları yakıyor, minibüsleri tarıyor. Bölgede içme suyu sulama olarak kullanılabilecek teröristlerin askeri amaçlı dediği Silvan barajını yıkmak gayreti içinde iş makinaları yakılıyor, bomba atılıyor. Bu şartlar altında parlamentoda temsil kabiliyeti bulunan uzantının elinden geleni yapması lazım. ‘Bizim organik bağımız yok’ diyorlar, organik olmasa da inorganik bağınızın olduğunu biz tüm istihbarat faaliyetlerle biliyoruz” şeklinde konuştu.

-YÜZLERCE KÖYDE SİLME OY NORMAL DEĞİL-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP’nin aldığı oy konusunda da “Köylerde silme oy çıkıyor, birkaç yerde olsa tamam ama yüzlerce köyden silme oy çıkıyorsa ki bu düşündürücüdür, demek ki tehditler var. Bu konuda çok daha hassas olunmalıdır, Türk Milleti bu konuda hassasiyetini ortaya koymuştur ve koyacaktır. Ama sabrın da bir sonu var. Türkün ve Kürdün Kürdün ve Türkün Abazanın gürcünün lazın kim varsa kardeşlik bağıyla bağlı 78 milyonun kenetlendiği bir Türkiye istiyoruz” dedi.

Koalisyon çalışmaları kapsamında geçen hafta yapılan görüşmelere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan “

hükümeti kurma çalışmalarının da bir an önce sonuçlanması gerektiğini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğer koalisyon çalışmalarında bir mutabakat sağlanamazsa Türk milletine gitmekte, sadığa gitmekte de bir sakınca görmüyoruz. Başvuracağımız yer de sandıktır” dedi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.