3 İsim Üzerinde Anlaşılamadı, Kabinenin Açıklanması Cuma'ya Kaldı Üç İsim De Sıkıntı Yaşandı

ANKARA (ANKA)-  Hükümeti kurma çalışmalarına ilişkin Meclis takvimi günler önces...

Haberler 17.11.2015, 16:35
3 İsim Üzerinde Anlaşılamadı, Kabinenin Açıklanması Cuma'ya Kaldı Üç İsim De Sıkıntı Yaşandı

ANKARA (ANKA)-  Hükümeti kurma çalışmalarına ilişkin Meclis takvimi günler öncesinden netleşirken, sürpriz bir gelişme yaşandı. Yarın açıklanması beklenen yeni kabinenin Cuma günü açıklanacağı öğrenildi. Kileslere yansıyan bilgilere göre üç isim üzerinde kriz yaşandı.

ANKA’nın edindiği bilgilere göre: bugün görevi devralması beklenen Davutoğlu’nun yarın ise 64. Hükümetin kabinesisini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunması planlanmıştı. Günler öncesinden hazırlanan takvim muhalfet partilerine de günler  sunulmuştu. Ancak, sürpriz bir gelişme ile kabinenin 18 kasım Çarşamba günü yerine 20 Kasım Cuma gününe ertelendiği söyleniyor.

Edinilen bilgilere göre kabinede dışişleri bakanlığı, ekonomi bakanlığı ve enerji bakanlıklarIna atanacak isimler konusunda sıkıntı yaşandı. Dışişleri Bakanı için adı geçen Ali Babacan'ın yeniden ekonominin başına geçmesi gerektiğinde görüş ayrılığı yaşandığı ifade edildi. Enerji Bakanlığı’nda da isim konusunda sıkıntı olduğu,  başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın kabine dışı kaldığı ve yeniden gireceği söylentileri yayıldı. AK Parti kulislerinde üç isim üzerinde de sıkıntı yaşandığı kaydediliyor. (ANKA)

(BK/

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@